Ogłoszenia parafialne – XXVIII Niedziela Zwykła

  12 października 2013       Category: Ogłoszenia parafialne,

Przeczytaj aktualne ogłoszenia duszpasterskie - 13 października 2013 r.

1.Wyrażamy wdzięczność wszystkim, którzy w różny sposób przyczynili się do godnego przeżycia naszego odpustu franciszkańskiego; Bóg zapłać.

2. Dziękujemy za sprzątanie naszego kościoła w minionym tygodniu. Na jutro wieczór prosimy parafian z następujących rodzin:

- Siorek

- Czech

- Martoń

- Martoń

- Grzebyk

3. Dzisiaj święto Matki Bożej Fatimskiej. Wczoraj było międzynarodowe czuwanie modlitewne w ramach Międzynarodowego Dnia Maryjnego, Ojciec Święty dokonał aktu poświecenia świata Niepokalanemu Sercu Maryi. Dzisiaj po mszy św. odnowimy poświęcenie parafii i Ojczyzny Niepokalanemu Sercu Maryi słowami ks. kard. Hlonda.

4. W tym tygodniu skończyliśmy wymianę szyb w dużych oknach kościoła z pojedyńczych na zespolone podwójnie, bo stare były popękane i konstrukcja wymagała oczyszczenia z rdzy i odmalowania. Odnowiliśmy salki młodzieżowe, wymieniając okna, robiąc wylewkę i kładąc nowe płytki w jednej z sal oraz instalując sprzęt. W ten sposób powstała parafialna świetlica dla dzieci i młodzieży. Zapraszamy do niej dzieci i młodzież. Będzie otwarta od poniedziałku do czwartku od 16.00 do 20.00 i w piątki od 15.00 do 17.00. Świetlica oferuje możliwość korzystania z instrumentów muzycznych, z internetu przez Wi-Fi,  telewizji,  gier planszowych oraz pomocy w nauce. Zapewniamy opiekę w czasie trwania świetlicy. W czasie nabożeństw, które odbywają się w naszym sanktuarium jesteśmy w kościele.

5. Małżeństwa, które czują, że chciałyby w jakiejś wspólnocie razem z innymi małżeństwami iść do Boga i poznawać Go, serdecznie zapraszamy na spotkanie Domowego Kościoła w najbliższą sobotę, bezpośrednio po zakończeniu nabożeństwa różańcowego na plebanii. Uczestnictwo w spotkaniu do niczego nie zobowiązuje. Spróbujemy zobaczyć czym jest Domowy Kościół, na czym polega funkcjonowanie w małżeńskim kręgu i w jaki sposób wpływa to na rozwój małżeństwa i rodziny. Serdecznie zapraszamy.

6. Jutro u OO Berndardynów w Rzeszowie inauguracja Roku Akademickiego o godz. 18.30.

7. W piątek TVP pr. I, będzie emitować film o ks. Jerzym Popiełuszce o godz. 20.25. Zachęcamy do oglądania.

8. Ogłoszenie od pana sołtysa: Zebranie wiejskie odbędzie się 16 października (środa) o godzinie 18.30 w Domu Kultury na krzyżówce.

9. Intencje mszalne.