Ogłoszenia parafialne – XXX niedziela zwykła– 25 październik 2015 r.

  27 października 2015       Category: Ogłoszenia parafialne,

1. Wyrażamy wdzięczność za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin:
Kamyk
Czech
Rak
Dylowski
Kaczmarek
Gołąb

2. We środę (28.10) zapraszamy kandydatów do bierzmowania wraz z rodzicami na Eucharystię połączoną z obrzędem włączenia kandydatów w bezpośredni etap przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Nabożeństwo różańcowe poprowadzą kandydaci.

3. Również w środę będziemy tworzyć rano po Mszy Świętej i na nabożeństwie tzw. „most modlitewny” pomiędzy naszą parafią i społecznością naszego seminarium duchownego. My modlić się będziemy za seminarium, a przełożeni i klerycy za naszą parafię.

4. W sobotę kończymy nabożeństwa różańcowe. Te dzieci, które najczęściej były na nabożeństwie otrzymają pamiątki. Młodzież Ruchu Światło-Życie zaprasza na modlitewne czuwanie przed Uroczystością Wszystkich Świętych. Po różańcu udamy się procesyjnie na cmentarz, śpiewając Litanię do Wszystkich Świętych. Na cmentarzu przy grobie kapłanów odmówimy przypisane modlitwy. Prosimy o założenie ciepłej odzieży i zabranie ze sobą zniczy.

5. Aby ułatwić zyskanie odpustu zupełnego, który będziemy mogli ofiarować za zmarłych, będziemy służyć w konfesjonale codziennie rano i wieczorem przed Mszą Świętą.
W Uroczystość Wszystkich Świętych dajemy możliwość tym, którzy nie mogli się wcześniej wyspowiadać.

6. W niedzielę Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Świętych niedzielny, z tym, że popołudniu Msza Święta będzie o godzinie 14:00, a po niej procesja na cmentarz. Prosimy, by przed procesją nie stawiać samochodów na drodze do cmentarza.

7. W tym samym dniu odpust w Zabierzowie. Suma o godzinie 10:30. Tamtejszy ks. Proboszcz zaprasza.

8. Towarzystwo Św. Brata Alberta będzie kwestować na cmentarzu na rzecz biednych.

9. W poniedziałek Dzień Zaduszny. Msze Święte w następujących godzinach: Na cmentarzu w kaplicy o godzinie 6:30, zaś w kościele o 07:00, 09:30, 15:00, 18:00.

10. Od Dnia Zadusznego będziemy codziennie modlić się po Mszach Świętych wieczornych za zmarłych polecanych w wypominkach. Kartki wypominkowe można składać w zakrystii, lub kancelarii parafialnej.