Ogłoszenia parafialne – XXX Niedziela zwykła– 29.10.2017 r.

  28 października 2017       Category: Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne – XXX Niedziela zwykła– 29.10.2017 r.

 

  1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i kaplicy cmentarnej w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin: KIEŚ, JANDA, JANDA, ZIOBRO, JAMUŁA, KRET.
  2. We wtorek zakończenie nabożeństw październikowych. Kto jeszcze nigdy w tym roku nie był na nich, ma okazję dopełnić tę formę czci Matki Bożej. Dzieci, które najczęściej uczestniczyły w nabożeństwach otrzymają pamiątki. Prosimy zabrać ze sobą plansze.
  3. 3. We środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Odpust w Zabierzowie. Suma o godz. 11.00, na którą zaprasza tamtejszy ks. Proboszcz. U nas Msze Święte jak w niedziele, z tym, że Msza Święta popołudniowa będzie o 14.00, a po niej procesja modlitewna na cmentarz. Prosimy zadbać, by przed procesją nie stały samochody na drodze do cmentarza. Towarzystwo im. św. Brata Alberta za wiedzą ks. Proboszcza będzie kwestować na cmentarzu na rzecz bezdomnych.
  4. We czwartek Dzień Zaduszny. Msze Święte o 6.30 na cmentarzu, w kościele o 7.00, 9.30, 15.00, 18.00. Od Dnia Zadusznego będziemy się modlić codziennie po Mszy Świętej wieczornej za zmarłych polecanych w Wypominkach. Kartki wypominkowe można składać w zakrystii i kancelarii parafialnej. Aby ułatwić uzyskanie Odpustu Zupełnego, który chcemy ofiarować za Zmarłych prosimy korzystać ze spowiedzi w poniedziałek i wtorek przed Mszą Świętą poranną, czy wieczorną.
  5. W tym tygodniu przypada I Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca. W czwartek adoracja do 21.00. Do chorych kapłani udadzą się w sobotę od godz. 14.00, ponieważ w godzinach przedpołudniowych księża z całej diecezji mają kongregację duszpasterską, na której i my mamy obowiązek uczestniczyć. Na Mszy Świętej wieczornej różaniec w duchu fatimskim.
  6. Jak już zapowiadaliśmy w sobotę dzień skupienia Apostolstwa Dobrej Śmierci. Początek o godz. 9.30. Zachęcamy i zapraszamy. Zgłoszenia u Pani Zelatorki.
  7. Przypominamy Panom, że w sobotę na Jasnej Górze będzie Narodowa Pielgrzymka Mężczyzn. Rozpoczęcie o godz. 10.00 w Sali Ojca Kordeckiego z ciekawymi wykładami świeckich katolików. O godz. 15.00 Uroczysta Msza Święta i zawierzenie Matce Bożej. Przewodniczy ks. Abp Gądecki i ks. Abp Ryś. Zakończenie ok. 18.00. zachęcamy do udziału.