Ogłoszenia parafialne – XXXI Niedziela zwykła – 30.10.2016 r.

  30 października 2016       Category: Ogłoszenia parafialne,
 1.  Wyrażamy wdzięczność za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin: KWASEK, CZYŻ, CHMIEL, CZUDEC, RYKAŁA.
 2. Jutro zakończenie nabożeństw październikowych. Te dzieci, które uczęszczały do końca na Różaniec przynoszą plansze z naklejonymi obrazkami. Wszystkie otrzymają drobne pamiątki, a 10 z tych które były najczęściej dostaną również kalendarze misyjne.
 3. Aby ułatwić uzyskanie odpustu, który możemy ofiarować za zmarłych, w poniedziałek spowiadamy pół godziny przed Mszą Świętą rano, a wieczorem godzinę przed jej rozpoczęciem.
 4. W związku ze zmianą czasu od 3.11. czyli po Dniu Zadusznym Msze Święte wieczorne będą się rozpoczynać o godz. 1730.
 5. We wtorek 1.11. Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte jak w zwykłe niedziele, z tym, że Msza Święta popołudniowa będzie o godz. 1400, a po niej procesja na cmentarz. Prosimy przypilnować, by przed procesją nie stały samochody na drodze do cmentarza. (Na 25 lat – zdarzyło się tylko raz, że nie postawiono żadnego pojazdu).
 6. Towarzystwo im. św. Brata Alberta będzie kwestować na cmentarzu na rzecz bezdomnych.
 7. W tym samym dniu parafia w Zabierzowie będzie przeżywać odpust, na który zaprasza tamtejszy ks. Proboszcz.
 8. We środę w Dzień Zaduszny Msze Święte w następujących godzinach:

- w kaplicy na cmentarzu o 630,

- w kościele o 700, 930, 1500, 1800.

Od Dnia Zadusznego będziemy codziennie modlić się po Mszy wieczornej za zmarłych polecanych w Wypominkach. Kartki wypominkowe można składać w zakrystii lub w kancelarii parafialnej.

 1. W tym tygodniu I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W czwartek adoracja do 2100, a od godz. 2000 adoracja prowadza przez kapłanów i młodzież przygotowująca nas do Jubileuszowego Aktu wyboru Jezusa na Króla i Pana.
 2. Msze Święte gregoriańskie za śp. Zofię Świeca rozpoczną się od 1 grudnia w Rzeszowie.
 3. W związku z cmentarzem krótka refleksja: Za zmarłych można ofiarować nie tylko modlitwę, ale także jałmużnę i post. Czy nie byłoby lepiej zamiast tej ogromnej ilości lampionów na grobach, dać jakiś dar na ubogich, o czym też mówi Papież Franciszek, wspomóc misje lub Kościół prześladowany w krajach arabskich, a ten dobry uczynek ofiarować za zmarłych. Warto to przemyśleć.