Ogłoszenia parafialne – XXXII Niedziela zwykła – 6.11.2016 r.

  05 listopada 2016       Category: Ogłoszenia parafialne,
  1. Wyrażamy wdzięczność za sprzątanie kościoła w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin: OTCHMAN, ŻYŁA, NALEPA, PAWŁOWSKI, MIGUT, CHMIEL.
  2. Wyrażamy wdzięczność za to, że na czas procesji na cmentarz nie postawiono na niej żadnego pojazdu.
  3. Caritas Polska podjęła program „Rodzina Rodzinie”, poprzez który polskie rodziny mogą wspierać konkretne rodziny w Aleppo w Syrii oraz w Libanie. Szczegóły na stronie internetowej Caritas Diecezji Rzeszowskiej.
  4. 11 Listopada Święto Odzyskania Niepodległości. Dzień wcześniej 10.11. w Boguchwale uroczyste obchody gminne tego święta. Szczegóły na afiszach.
  5. W dzień Odzyskania Niepodległości u nas Msza Święta za Ojczyznę o godz. 930, na którą zapraszamy. Ponieważ wypada to święto w piątek, Księża Biskupi udzielili dyspensy od pokarmów mięsnych.
  6. Jak już słyszeliśmy 11 listopada rozpoczynamy Nowennę przygotowującą nas do Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, którego dokonają Księża Biskupi i przedstawiciele Władz Państwowych w Łagiewnikach 19.11. (sobota), a we wszystkich parafiach w niedzielę 20.11. Zachęcamy do udziału w Nowennie.
  7. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii kleryków Wyższego Seminarium Duchownego i księdza, który wygłosi do nas kazanie powołaniowe.
  8. W tym samym dniu w Mogielnicy w domu przy stadionie odbędzie się spotkanie wspomnieniowe poświęcone śp. O. Czesławowi Drążkowi – wybitnemu jezuicie pochodzącemu z Mogielnicy, a kiedyś naszemu parafianinowi. Spotkanie rozpocznie się o godz. 1600. Szczegóły na afiszu.
  9. W całym Kościele modlimy się w przyszłą niedzielę o pokój dla Iraku w ramach VIII Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszy Świętej będzie można tych nieszczęśliwych ludzi wspomóc ofiarą do puszek.