Ogłoszenia parafialne – Zesłanie Ducha Świętego – 4.06.2017 r.

  03 czerwca 2017       Category: Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne – Zesłanie Ducha Świętego – 4.06.2017 r.

 

 1. (730) Po Mszy Świętej zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn. Za tydzień dla kobiet.
 2. (930) Zapowiedzi.
 3. 3. Jutro drugi dzień Zielonych Świąt – święto NMP Matki Kościoła. Msze Święte o godz. 700, 930, 1500, 1800. Nie jest to święto obowiązkowe, ale zapraszamy do udziału.
 4. Dziękujemy za sprzątanie naszego Kościoła i jego obejścia, nie tylko wyznaczonym rodzinom, ale także Rodzicom dzieci I komunijnych. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin: DZIEDZIC, STOCHLA, KALANDYK, ZIĘBA, WRÓBEL.
 5. We wtorek po Mszy Świętej próba dla dzieci I Komunijnych i ich rodzin. Nie tylko ustawienie, ale także przygotowanie Liturgii.
 6. W najbliższy czwartek obchodzimy święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana ustanowione przez PP. Benedykta XVI. Będziemy dziękować za zbawcze posłannictwo Chrystusa, ustanowienie Sakramentu Kapłaństwa i modlimy się o powołania do tej posługi.
 7. Również we czwartek zapraszamy na Msze Świętą młodzież II klas Gimnazjum wraz z Rodzicami na I spotkanie kolejnej grupy rozpoczynającej przygotowanie do Sakramentu Bierzmowania w przyszłym roku szkolnym.
 8. W przyszłą niedzielę I Komunia Święta dzięki klas III na Mszy Świętej o godz. 1120. Spowiedź tych dzieci i rodziców o godz. 1600. Nie przed południem, bo wtedy wszyscy kapłani z całej diecezji mają spotkanie formacyjno-modlitewne  w rzeszowskiej katedrze.
 9. Przypominamy, że jeśli się zdarzy sytuacja, że rodzice dziecka lub chrzestni nie mają ze sobą sakramentalnego małżeństwa, nie mogą przystąpić do Komunii Świętej. W ich miejsce niech uklękną przy balaskach razem z dzieckiem inni krewni. Jest to może przykre dla niektórych, ale jest to konsekwencją ich wyboru.
 10. W przyszłą niedzielę Trójcy Przenajświętszej kończy się okres spowiedzi i Komunii Świętej Wielkanocnej. Kto tego nie dopełni, popełnia grzech śmiertelny.
 11. 30 czerwca jest organizowana pielgrzymka do Lwowa na wejście pielgrzymki pieszej z Rzeszowa do Lwowa. W programie wejście do katedry lwowskiej i Eucharystia, modlitwa na cmentarzu Orląt Lwowskich i zwiedzanie Lwowa. Koszt 65 zł i zapisy w Kancelarii i u p. Zofii Kalandyk.