Ogłoszenia parafialne – 21 lipca 2013 r.

  20 lipca 2013       Category: Ogłoszenia parafialne,

Przeczytaj aktualne ogłoszenia duszpasterskie - 21 lipca 2013 r.

ogpar1. Zapowiedzi (9.30)

2. Wyrażamy wdzięczność za sprzątanie naszego kościoła w minionym tygodniu. Na jutro wieczór prosimy parafian z następujących rodzin:

- Lib
– Szczepek
– Łyszczek
– Niedziałek
- Janowski

3. We czwartek św. Jakuba Apostoła i św. Krzysztofa. W naszej parafii z tej racji po Mszach Świętych w przyszłą niedzielę modlić się będziemy za kierowców i błogosławić pojazdy. W tym dniu podobnie jak w całej Polsce zbierać będziemy do puszek ofiary na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy w ramach akcji MIVA Polska.

4. W piątek wspomnienie liturgiczne św. Joachima i Anny rodziców NMP. Pamiętajmy w modlitwie i nie tylko o naszych rodzicach i dziadkach.

5. We czwartek rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży w Rio w Brazylii. Trwać będą do niedzieli. Na te dni przyjeżdżać będzie Ojciec Święty Franciszek, by być z młodymi. Zachęcamy do łączenia się młodymi i Ojcem Świętym. Te wydarzenia transmitować będzie lub dawać obfite relacje Telewizja Polska i Telewizja TRWAM (szczegóły na afiszu). Tzw. Diecezjalne Rio będzie w Tarnowcu w sobotę od godz. 15.00 do 19.00 o czym informuje afisz.

6. W poniedziałek po przyszłej niedzieli czyli 29 lipca w Miejscu Piastowym koło Krosna w sanktuarium św. Michała Archanioła przy kościele księży Michalitów odbędzie się Ogólnopolska Modlitwa o trzeźwość w naszej Ojczyźnie pod hasłem: „Ojciec świadek wiary i trzeźwości”

15.00 Misterium Pasyjne

16.30 Prelekcja „Odpowiedzialność władzy publicznej za trzeźwość społeczeństwa”

17.00 Program słowno-muzyczny                                                                                                       

18.00 Rozpoczęcie transmisji przez Radio Maryja i TV Trwam

18.20 Modlitwa o uwolnienie i zawierzenie św. Michałowi Archan. przy jego figurze z góry Gargano

18.45 Msza Św. Koncelebrowana z kazaniem pod przewodnictwem Księży Biskupów

20.30 Różaniec w intencji trzeźwości rodzin

Z naszej parafii organizujemy wyjazd autokarem. Zgłoszenia przyjmujemy w zakrystii i kancelarii. Jeśli będzie pełen autokar cena będzie wynosił 15 złotych. Jeżeli będzie tylko 20 osób to 26 złotych. Wyjazd z placu przy kościele o godzinie 16.00. Zgłoszenia przyjmujemy od dzisiejszego dnia do środy włącznie.

7. Intencje mszalne.