Uwagi dla Parafian w Niechobrzu na czas epidemii

  25 marca 2020       Category: Aktualności, kancelaria, Ogłoszenia parafialne,

Uwagi dla Parafian w Niechobrzu na czas epidemii

W związku z zaostrzeniem przez Rząd RP przepisów dotyczących udziału wiernych w wydarzeniach kościelnych od dzisiaj tj. 25 marca 2020 do odwołania:

1). Liturgia Mszy świętej i nabożeństwa będą odprawiane bez udziału ludu. Proszę o łączność z nami przez Internet.

2). Spowiedź dla osób koniecznie potrzebujących sakramentów, pozostających w stanie grzechu ciężkiego jest możliwa po uprzednim umówieniu się telefonicznie. Od czwartku 26.03.2020 jesteśmy pod telefonem dyżurnym 570-940-975 w godzinach od 8.30 – 17.00.
Grzech ciężki to świadome i dobrowolne łamanie Bożych i Kościelnych przykazań w rzeczy ważnej. Do zgładzenia ich konieczna jest spowiedź lub gdy jest zagrożenie życia, a nie ma możliwości spowiedzi, żal doskonały - z miłości do Pana Boga. Grzechy lekkie (zło popełniane bez namysłu, nie całkiem świadomie lub nie całkiem dobrowolnie) gładzi każda modlitwa. W sytuacji epidemii bez konieczności nie wychodźmy z domu, aby nie naruszać przykazania "Nie zabijaj" w rzeczy ważnej szczególnie pod pretekstem pobożności. Proszę o pozostanie w domach zwłaszcza osoby starsze i dzieci. Obowiązek spowiedzi i komunii wielkanocnej nakazany II przykazaniem kościelnym spełnimy do niedzieli Trójcy Przenajświętszej  - do 7.06.2020.

3). Do zakończenia epidemii nie będziemy odwiedzać chorych z Komunią Świętą w I soboty miesiąca. W niebezpieczeństwie śmierci proszę o wezwanie księdza z sakramentami  na tel. dyżurny o każdej porze dnia i nocy 570-940-975.

4). Pogrzeby będą odbywać się wobec najbliższej rodziny (5 osób) na cmentarzu przy grobie - tylko obrzęd pochowania ciała. Po ustaniu epidemii ustalimy z rodziną termin ceremonii żałobnej.

5). Kancelaria obsługiwana jest w sprawach pilnych po wcześniejszym umówieniu się przez tel. dyżurny 570-940-975 w godzinach od 8.30 – 17.00.