Rocznica poświęcenia Bazyliki Laterańskiej

  08 listopada 2014       Category: Aktualności,

1109-lateran_1„Wówczas sporządziwszy sobie bicz ze sznurków, powypędzał wszystkich ze świątyni, także baranki i woły, porozrzucał monety bankierów, a stoły powywracał.”

Za miesiąc święta Bożego Narodzenia. Już powoli myślimy o choinkach, światełkach, Wigilii i małym Panu Jezusku leżącym w żłóbku. Wydaje nam się, że jest taki niewinny i słodki. To prawda. Ale w dzisiejszej Ewangelii widzimy inny obraz Jezusa. Jezusa, który jest stanowczy i wyrzuca ze świątyni. Ludzie, którzy tam przyszli nie chcieli się modlić, przyszli w swoich własnych sprawach-chcieli stworzyć targowisko i sprzedawać zwierzęta. Możemy pomyśleć, co jest takim naszym targowiskiem, z czym przychodzimy do świątyni ? Czy przychodzimy się modlić i oddać chociaż tą godzinę w tygodniu Panu Bogu ? A może takim naszym targowiskiem są nasze problemy, zmartwienia, o których ciągle myślimy ?

Dominika