Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata Rok A

  22 listopada 2014       Category: Aktualności,

121125081704Żeby dobrze zrozumieć słowa dzisiejszej ewangelii musimy zwrócić uwagę na to do kogo, przede wszystkim kierowane są te słowa, a są one kierowane do pogan. Z każdym dniem zbliżamy się do sądu ostatecznego, do momentu, w którym nasze życie wieczne ulegnie osądzeniu. Nie jesteśmy jednak w stanie przewidzieć kiedy to nastąpi. Wie o tym sam Bóg, dlatego zadaniem każdego z nas jest przygotować się już dzisiaj. Żyć tak, by spotykając się z Jezusem- Królem Wszechświata, być gotowym. W Ewangelii Jezus jasno i czytelnie zaznacza jakie będą kryteria sądu tj. sąd na podstawie naszej miłości do bliźnich. Zaznacza, że nie chodzi tu o wszystkie dobre uczynki, a o te które płynęły prosto z naszego serca i były wyrazem miłości agape- bezinteresownej miłości do drugiego człowieka. To właśnie takie uczynki Jezus stawia na pierwszym miejscu. Bóg chce naszej prawdziwości i autentyczności, chce byśmy byli do Niego podobni. Naturalni i szczerzy we wszystkim, co robimy. Ukazuje to, że wszystkie nasze plany tak naprawdę mogą legnąć w gruzach, gdy naszej pomocy będzie potrzebowała druga osoba. Chce byśmy zawsze byli sobą i działali tylko w ten indywidualny nasz sposób. Liczy na naszą autentyczność, ponieważ On sam jest jedyną Prawdą i prawdą działa. Jest naszym Pasterzem, który poświęca życie za swe owce. Nie zwraca uwagi na to jakie plany były w stosunku do nich ustalone, jeśli potrzebują pomocy zmienia ten plan, by doprowadzić je do wiecznego zbawienia. Bóg dając nam dzisiaj to słowo skłania nas do zastanowienia się nad swoim postępowaniem. Nad tym, czy potrafilibyśmy zostawić wszystko i pomóc osobie, której nie znamy, lub która nieustannie nas odrzuca. My także nieustannie odrzucamy Chrystusa, On jednak nie pozostawia nas samych. „ Posłuchaj mnie jestem Dobrym Pasterzem, nie bój się, zaufaj mi, ukochałem Cię miłością wielką, więc nie lękaj się ona Cię uzdrowi…”- słowa tej piosenki ukazują ogrom miłości Bożej. Nie bójmy się zatem walczyć o wieczne zbawienie stając się Jego autentycznymi świadkami i braćmi dla wszystkich.

Monika