Uroczystość Narodzenia Pańskiego

  24 grudnia 2013       Category: Aktualności,

Bóg się rodzi, moc truchleje,
Pan niebiosów obnażony,
Ogień krzepnie, blask ciemnieje,
Ma granice nieskończony.


1
Słowa tej pieśni będziemy często w najbliższym czasie słyszeć. Słowo stało się Ciałem i zamieszkało pośród nas. Ten, który jest, przychodzi do nas żeby dać nam pełną radość.

To, że Bóg stał się człowiekiem w żaden sposób nie można ogarnąć swoim rozumem. Syn Boży, który jest Najdoskonalszy, Najpiękniejszy i Najpotężniejszy staje się człowiekiem. Poddaje się cierpieniom i troskom każdego z nas. Ten który stworzył Ziemię, gwiazdy, galaktyki, wszystko to co my próbujemy poznawać sam staje się jednym z ze swoich stworzeń.

Żadna inna religia nie ma Boga tak bliskiego jak my. W żadnej z nich nie można przebywać z Bogiem tak blisko jak my to możemy robić.

Święta Bożego Narodzenia, są  po to żeby odkryć tę wielką tajemnicę i konkretnie doświadczyć ją w swoim życiu. Dzieje się to gdy umiemy się cieszyć z bliskich nam osób i doświadczamy radości płynącej z obecności Boga w naszym życiu.

Kiedy świętujemy urodziny kogoś nam bliskiego staramy się podarować mu coś cennego i sprawić mu tym radość. Co możemy jednak dać Jezusowi do którego już wszystko należy? Najpiękniejszym prezentem będzie nasza radość z Jego przyjścia, pokój w naszych rodzinach, ustanie kłótni i szczera miłość.

Podobnie jak uczynili  to pasterze z dzisiejszej Ewangelii. Potrafili wspólnie pójść zobaczyć co się wydarzyło w szopce. My też modląc się przy żłóbku i patrząc na Jezusa, dziękujmy Mu za Jego miłość i prośmy o doświadczenie prawdziwej radości z Jego przyjścia.

Ks. Mateusz