V Niedziela Wielkiego Postu Rok A

  05 kwietnia 2014       Category: Aktualności,

Jezus w dzisiejszym Słowie otwiera nasze oczy na prawdę, która rzadko kiedy dociera do naszej świadomości. Śmierć nie stanowi zakończenia ludzkiego życia. W prawdzie nasze ciała podlegają śmierci, lecz Jezus przywróci życie wieczne wszystkim żyjącym w Nim przez wiarę.

lazarz„Każdy, kto wierzy we Mnie, nie umrze na wieki. Wierzysz w to ?”

Nie jesteśmy obojętni dla Boga. On chce dać nam to co najpiękniejsze, czego nie jest w stanie zapewnić nam nikt inny. Pragnie wydobyć nas z grobów, aby przywrócić nas do życia. Daje nam tak ogromny dar oglądania Królestwa Bożego, pomimo tego że my przybiliśmy Go do krzyża i pozwoliliśmy, aby na nim umarł. On jednak nie pozwoli na to, aby nasze życie miało swój kres na ziemi.

Gdy Jezus zobaczył jak Maria rozpacza po śmierci swojego brata, także Jezus okazał głębokie wzruszenie. Łazarz nie był dla Niego obojętny, ponieważ go miłował. Bóg miłuje też nas, pomimo naszych słabości i upadków. Chce nas zbawić.

Wchodzimy w okres rozważania Męki Chrystusa, co wymaga od nas głębszego zastanowienia nad naszą wiarą w życie wieczne. Czy przygotowujemy się do czekającej nas wieczności ? Czy jest to naszym głównym celem ?

Zastanów się, czy wierzysz w to, że Jezus jest w stanie Cię zbawić ?

Angelika