VIII Niedziela Zwykła Rok A

  02 marca 2014       Category: Aktualności,

Często w trudnych momentach naszego życia wydaje się nam, że Pan Bóg nas opuścił, że zapomniał o nas, bo to przecież niemożliwe, aby Bóg, który jest miłością mógł pozwolić na to, co nas spotyka.

rozwidlenie Nic bardziej mylnego. Trzeba pamiętać o tym, o czym zapewnia nas Bóg w dzisiejszym pierwszym czytaniu, o tym, że nawet gdyby opuściła nas matka, to On nigdy nas nie opuści. Warto zastanowić się, po co jest to trudne doświadczenie, które nas spotkało.

Dzisiejsza Ewangelia wskazuje nam jedną z bardzo ważnych zasad postępowania Chrześcijanina. Brzmi ona: „Nie można służyć Bogu i mamonie”. Powinniśmy troszczyć się przede wszystkim o przyjaźń z Bogiem, a nie o to co doczesne. To co jest doczesne to proch i marność, nie warte olbrzymich zachodów, jakimi otacza je współczesna promowana wizja egzystencji. Jeśli będziemy troszczyć się o naszą dobrą relację z Bogiem to wszystko będzie nam dodane.

Pamiętajmy, że Chrześcijanin to osoba, która ciągnie innych za ręce, biegnąc z całej siły w Boże ramiona.

Michał