XII Niedziela Zwykła

  22 czerwca 2013       Category: Aktualności,

"Co mówią tłumy ? Kim według nich jestem ?"

(Za 12, 10-11; Ps 63, 2-6. 8-9; Ga 3, 26-29; Łk 9, 18-24)

"Co mówią tłumy ? Kim według nich jestem ?" Takie pytanie także Jezus zadaje Tobie. Czy jesteś w stanie powtórzyć za św. Piotrem, że Jezus jest Panem, Mesjaszem ? Jeśli tak to można zaliczyć Cię do ludzi aktywnych, czyli tych, którzy dbają o swój rozwój duchowy, pragną być blisko Boga i budować z Nim wspomnianą przez św. Pawła w liście do Galatów jedność, która pomaga w drodze do Raju.
Ale możesz być także zwykłym, statystycznym człowiekiem, wręcz widzem, który przychodzi tylko dobrze się bawić, głównie dla zabicia czasu. Możesz więc być takim Żydem z czasów Jezusa, który przychodził do Niego, aby zobaczyć co dziś ciekawego uczyni. Był on też zaślepiony. Na jego oczach Jezus działał cuda. Gdyby sięgnąć po fragmenty przed dzisiejszą Ewangelią to zobaczysz jak Chrystus wskrzesza córkę Jaira,uzdrawia kobietę, czy nakarmia pięć tysięcy ludzi. Na Twoich oczach też dokonują się cuda, Chrystus objawia Ci się w sakramentach, zwłaszcza w Eucharystii. Zastanów się czy nie marnujesz tego daru. Doceń go by nie było za późno, bo później może pozostać tylko płacz i lament, o którym mowa w pierwszym czytaniu. W czasach proroka Zachariasza, Izraelici dopiero co powrócili do Boga po przesiedleniu babilońskim, a znów zaczynają od Niego odchodzić. Ty też miałeś okazję powrotu do Twego najlepszego Ojca podczas ubiegłorocznych misji świętych. Zagubiłeś się ? To masz szczęście, bo Bóg daje Ci szansę w postaci renowacji misji, które trwają.
Zacznij tracić swoje życie w oczach tego świata, którego panem jest szatan, marnuj czas dla Boga, a On Ci to kiedyś wynagrodzi z zadatkiem.

Łukasz