XIII Niedziela Zwykła

  30 czerwca 2013       Category: Aktualności,

Dziś Jezus ostro mówi. Przedstawia wprost warunki jakie należy spełnić by dostać się do Królestwa Bożego.

13 Niedziela Zwykła Rok CPodaje je na przykładzie trzech bezimiennych osób, bo każdy z nas może być jedną z nich. Każdej z nich towarzyszą słowa: "Pójdź za Mną" lecz te osoby za każdym razem mają jakieś "ale". To je gubi i Jezus wprost na to zwraca uwagę, a jest to zbytnie przywiązanie do tego świata. Jezus mówi, że one wolą ten świat niż Królestwo Boże. Św. Paweł również podkreśla, że każdy z nas jest powołany do prawdziwej wolności. Tę wolność możemy osiągamy nie przez to że jesteśmy modni ale mądrzy! To rozum jest tym który podprowadza nas pod wiarę, a ta do Boga i w końcu do Nieba, o którym dziś mówi Jezus. Jesteś Bogu potrzebny, bo i On ma względem ciebie swój plan. Końcem tego planu jest twoje prawdziwe szczęście ino idź w Jego stronę i nie odwracaj się wracając do marnych radości tego świata, bo przez to pokażesz Bogu, że nadajesz się do Królestwa Niebieskiego.

ks. Krzysztof