XIX Niedziela Zwykła Rok A

  10 sierpnia 2014       Category: Aktualności,

JezusratujePiotraW dzisiejszej Ewangelii mamy obraz Jezusa przychodzącego do uczniów po jeziorze. Teraz możemy sobie pomyśleć, że Ci Apostołowie to mieli tak bardzo super, bo kiedy tylko potrzebowali pomocy, to Jezus się zjawiał. Tak było też tym razem. W Ewangelii czytamy, że łódź którą płynęli była miotana falami i przeciwnym wiatrem, co więcej, mamy tonącego Piotra. Widzimy, że Jezus przychodzi i pomaga swoim uczniom.
Teraz każdy z nas może zadać sobie pytanie, dlaczego w moim życiu nie ma Boga, nie ma Jego pomocy ? Dlaczego w moim życiu jest tyle niepowodzeń, skoro wierzę w Boga ?
Odpowiedź przynosi nam pierwsze czytanie, gdzie czytamy o przyjściu Boga do Eliasza. Prorok nie odnalazł swego Pana w gwałtownym i wielkich zjawiskach, ale w lekkim powiewie łagodnego wiatru. To jest wskazówką dla każdego z nas, że Pana mamy szukać w naszej codzienności w najmniejszych rzeczach, takich jak spotkanie z bliźnim czy wypełnianie swoich obowiązków. Uniemożliwia nam to jednak wspomniany w drugim czytaniu przez św. Pawła grzech, nazwany klątwą.
Naszym zadaniem jest starać się za każdym razem powstawać po popełnieniu grzechu i poddać się działaniu Boga, a wtedy na pewno będzie czekała na nas nagroda w przyszłości.

Łukasz