XIX Niedziela Zwykła

  11 sierpnia 2013       Category: Aktualności,

„Szczęśliwy naród wybrany przez Pana”.

xix nd zwTy nie musiałeś wybierać Jezusa. To On wybrał Ciebie. Jeszcze zanim począłeś się w łonie swej matki. Szczęśliwy znaczy błogosławiony. Toteż to właśnie Ty jesteś błogosławiony. Wystarczy, że tylko poprosisz Go o łaskę. Dla Boga nie ma nic niemożliwego. Jeśli o coś prosisz, musisz wierzyć, że Bóg to uczyni i nie ma innej możliwości. To wiara pomaga nam przetrwać. Sara dzięki wierze zyskała potomstwo. Bóg sprawia, że niemożliwe staje się możliwe. Przez całe życie musimy być gotowi na przyjście Pana. Ale co to znaczy być gotowym? To przede wszystkim życie w łasce uświęcającej. Żyjmy tak, abyśmy w wieczornym rachunku sumienia nie mieli sobie nic do zarzucenia. W Ewangelii Jezus mówi: „Niech będą przepasane biodra wasze i zapalone pochodnie.”
Czyli bądźmy gotowi, aby natychmiast wstać i iść za Chrystusem. Nie bój się. Żyj w Chrystusowym pokoju.

Dominika