XV Niedziela Zwykła Rok A

  17 lipca 2014       Category: Aktualności,

przypowiesc-o-siewcy-2,,Ziarnem jest słowo Boże, a siewcą jest Chrystus, każdy, kto Go znajdzie, będzie żył na wieki.’’ Bóg rozsiał Swoje słowo po całym świecie. Dzięki temu, każdy człowiek styka się z tym Słowem, jednak nie zawsze wykorzystuje to w najlepszy sposób. Bywa tak, że słuchamy Słowa Bożego, ale go nie rozumiemy, więc puszczamy je w niepamięć. Innym razem, owszem, przyjmujemy wskazówki ofiarowane przez Boga, ale z czasem poddajemy się w postanowieniach. Możemy także być tak pochłonięci swoimi problemami, że dbanie o duszę schodzi na dalszy plan. Najpiękniejszą wersją wydarzeń jest ta, kiedy poświęcamy czas Słowu, zaczynamy je rozumieć oraz wprowadzamy w życie. Warto się zastanowić, jakimi ludźmi jesteśmy i co możemy zrobić, aby wybierać dobro. Czy robimy absolutnie wszystko, aby nie stracić Słowa Bożego? Czy staramy się słuchać i czytać Słowo Boże kiedy tylko mamy taką możliwość? Jednak aby wprowadzać Słowo w życie, nie wystarczy tylko słuchać – trzeba też słyszeć i rozważać, aby zrozumieć. Jako ludzie nie jesteśmy w stanie zrozumieć w pełni niepojętych zamiarów Boga. Ale tak, jak czytaliśmy w pierwszym czytaniu, Słowo wypowiedziane przez Boga, nie powraca do Niego, aż spełni ono swoje posłannictwo. A więc to Słowo, może nie za pierwszym razem, ale po wielu próbach, może w końcu nakłonić zatwardziałe serce człowieka ku Bogu. Warto rozważyć dzisiaj nasze nastawienie do Słowa Bożego. Czy ograniczamy kontakt z Pismem Świętym tylko do niedzielnej Mszy Świętej? Jeśli tak, to warto to zmienić. Z przyjacielem rozmawia się bardzo często i spędza z nim dużo czasu. W takim razie Bóg powinien być Kimś o wiele więcej niż przyjacielem. Spróbujmy poświęcić Mu czas tak, jak na to zasługuje.

Agnieszka