XVII Niedziela Zwykła – 28 lipca 2013 r.

  27 lipca 2013       Category: Aktualności,

„Każdy bowiem, kto prosi, otrzymuje, kto szuka, znajduje, a kołaczącemu otworzą.”

jesusteachesPocieszające to słowa i to od samego Syna Bożego. I wszystko było by pięknie tylko jedno – wiara w to, że Bóg nas wysłuchuje. Często jak prosisz, to prosisz, ale o wypełnienie swojej woli. Wolą natomiast Boga jest, byś dostał się do nieba. Jeżeli więc to o co prosisz przeszkadza ci w drodze do Boga, On przez to, że cię kocha zrobi tak byś zyskał, a  nie stracił. Czasami jednak wygląda to bardzo negatywnie w naszych oczach, a dokładnie w oczach naszej pychy. Ale wtedy pasowało by powiedzieć za bł. ks. Janem Balickim: „Dziękuje Panie, że mnie upokorzyłeś.” Bo w głosie pokory dochodzimy do swojego sumienia, w którym już przemawia sam Bóg.