XX Niedziela Zwykła

  17 sierpnia 2013       Category: Aktualności,

Jezus przeszedł na świat, by zapalić w nas ogień - ogień prawdziwej miłości.

imagesOn zapala go umierając na krzyżu. Tym samym ukazuje nam jak bardzo Bóg nas kocha. Wydawałoby się, że to ma nas wszystkich połączyć, lecz jest inaczej. Sam Chrystus mówi o rozłamach w rodzinie. Dla nas może to wydawać się dziwne, bo czemu mamy stawać przeciw innym? Tymczasem chodzi o naszą zazdrość, czyli tak naprawdę grzech. To on nas poróżnia w rodzinie i sprawia, że stajemy się dla siebie obcy. Zazdrościmy sobie ładnego samochodu, domu, stanowiska pracy. Może nawet nie potrafimy zrozumieć, że druga osoba więcej czasu poświęca Bogu, oddaje się Jego woli. Przez ten grzech postępujemy bardzo pochopnie, osądzamy człowieka i skreślamy z życia. Ale czy warto? Może już nie będzie czasu żeby to naprawić.
My jednak mamy trwać przy Bogu, wykonywać powierzone nam zadania i nie poddawać się: " Zważcie więc na Tego, który ze strony grzeszników tak wielką wycierpiał wrogość wobec siebie, abyście nie ustawali, załamani na duchu". Niech to co nas dzieli, w końcu nas połączy. Jest to możliwe tylko wtedy, gdy poddamy się tej samej miłości- miłości Boga.

Andżelika