XXI Niedziela Zwykła

  26 sierpnia 2013       Category: Aktualności,

Kiedy w naszym życiu dzieje się coś złego, kiedy spotykamy ból i niepowodzenie, kiedy Bóg nas doświadcza zadajemy sobie wciąż to samo pytanie:
Dlaczego ? Dlaczego własnie ja ?
XXI Nd ZwykłaMyślę, przecież chodzę do kościoła, modlę się, jestem blisko Boga, a On zsyła na mnie to wszystko. Odpowiedź na te trudne pytania odnajdujemy w dzisiejszych czytaniach. Bóg mówi do nas: "Synu mój, nie lekceważ karania Pana, nie upadaj na duchu, gdy On cię doświadcza. Bo kogo miłuje Pan, tego karze, chłoszcze zaś każdego, którego za syna przyjmuje" Bóg wie co robi, On jeden wie to najlepiej, choć my sami czasem stoimy w miejscu, załamujemy się po upadku i próbujemy wmówić sobie, że już nie wstaniemy, On wie, ze tak nie jest. Bóg nie zsyła cierpienia takiego, którego człowiek nie byłby w stanie znieść. Pozwala jedynie na to, które nas umacnia.
Pamiętajmy o tym, w każdej trudnej chwili naszego życia, że Bóg chce jedynie naszego dobra.
Każdy upadek ma być dla nas szansą, aby wstać dwa razy silniejszym! Mamy walczyć o nasze życie i się nie poddawać !

Gabriela