XXV Niedziela Zwykła Rok A

  21 września 2014       Category: Aktualności,

biblijne_przypowiesci„Pan Bliski wszystkim, którzy Go wzywają”- woła dziś psalmista. Każdy z nas otrzyma jeśli z wiarą będzie prosił. Nie ważne jest to, kiedy do Niego przyjdziemy. On w każdej chwili naszego życia przyjmie nas. Dzisiejsza Ewangelia przedstawią tę sytuację dosadnie. Widzimy gospodarza, którym jest Bóg. Wychodzi on do ludzi i najmuje ich do pracy. Jednocześnie umawia się z nimi na zapłatę jednego denara. Ten denar to metaforyczne ukazanie zapłaty za ciężką pracę, którą jest życie wieczne. Zauważmy, że to Pan Bóg pierwszy do nas wychodzi. To On pokazuje nam, co możemy otrzymać gdy go usłuchamy. Pokazuje to wielką miłość do każdego z nas. Jedni przychodzą wcześnie i otrzymują zapłatę. Inni przychodzą już na samym końcu i też otrzymują zapłatę. Pan Bóg nie chce śmierci grzesznika. Czeka na niego o każdej porze. Nie spędzaj niedzieli w domu przed telewizorem, nie będąc na Eucharystii. Bo może być za późno.

Karol