XXVI Niedziela Zwykła

  29 września 2013       Category: Aktualności,

Ty, o człowiecze Boży, podążaj za sprawiedliwością, pobożnością, wiarą, miłością, wytrwałością, łagodnością. 1 Tm 6, 11

lazrich_1

Kolejna niedziela to dobra okazja do chwili zatrzymania się w naszym zabieganym życiu. To moment, w którym możemy podsumować ubiegły tydzień.

Dzisiaj Kościół daje nam Słowo, w którym czytamy o bogatym człowieku oraz o Łazarzu. I już na wstępie nasuwa się pytanie: „Czy jestem jak ten bogacz, który bawi się i używa życia bez względu na skutki czy może jak ten Łazarz, który biedny w oczach tego świata, będzie bogatym w Niebie. Można mieć na sobie ubrania najlepszych marek ale byśmy nie zapomnieli o porządnej marce w naszym wnętrzu. Dusza człowieka potrzebuje troski. Jak dbamy o wygląd zewnętrzny tak powinniśmy przede wszystkim zadbać o ład naszej duszy. Apostoł Paweł mówi do każdego wprost. „Ty, o człowiecze Boży, podążaj za sprawiedliwością, pobożnością, wiarą, miłością, wytrwałością, łagodnością.”( 1 Tm 6,11) To zdanie powinno być dla nas codziennością. Byśmy zauważali nie tylko tych „lepiej ubranych” ale także tych biedniejszych. Nie trzeba wiele by im pomóc. Wystarczy zaledwie odrobina miłości i akceptacji.

Rafał