XXVIII Niedziela Zwykła

  12 października 2013       Category: Aktualności,

Usłyszałeś dziś jak Jezus przechodzi przez pogranicze Samarii i Galilei. To pogranicze symbolizuje ludzkie życie, ponieważ jak to na pograniczu masz wybór.

J Możesz wybrać dobro lub zło. Jezus wchodzi więc w Twoje grzeszne życie i spotyka Ciebie, trędowatego czyli grzesznego człowieka. Taką interpretację można poprzeć faktem, iż w czasach kiedy żył Jezus Chrystus, uważano że trąd to kara od Boga za grzechy. W pewnym momencie spotykasz swego Pana na drodze i wołasz do niego o litość. We współczesności miejscem takiego spotkania z Chrystusem jest konfesjonał. Bóg wybaczy Ci Twoje „wybryki” jeśli będziesz tylko Go o to bardzo prosił i żałował. Jednocześnie kiedy zostajesz oczyszczony, zostaje Ci powierzone zadanie. Masz pokazać się kapłanom, tj. zaświadczyć o tym czego doświadczyłeś. Nie popełnij jednak błędu dziewięciu trędowatych! Po odejściu od kratek konfesjonału uklęknij i przede wszystkim podziękuj za otrzymaną łaskę. To już będzie pierwszą formą świadectwa. Dopiero później wróć aby głosić Zmartwychwstałego wśród swoich krewnych, znajomych. Pokaż, że w Twoim życiu to Bóg jest na pierwszym miejscu, a wtedy – mówiąc za św. Augustynem – wszystko jest na swoim miejscu.

Łukasz