XXXIII Niedziela Zwykła Rok A

  15 listopada 2014       Category: Aktualności,

talent-przypowiescKażdy z nas jest inny. Posiada wyjątkowe niepowtarzalne cechy, które otrzymaliśmy od samego Boga. Jedni otrzymali więcej drudzy mniej. Nie dlatego, że ktoś jest lepszy czy gorszy. Dla Boga nie ma takiego podziału. Jesteśmy w końcu Jego dziećmi. Ten "podział talentów" wynika z naszego zachowania, stosunku do Pana Boga. My przecież też decydujemy o swoim życiu-mamy wolną wolę. Te wszystkie dary, cechy mają nas ubogacać, zbliżyć do Pana Boga, a przede wszystkim są po to, aby dzielić się nimi z innymi. Nie każdy umie grać na skrzypcach, lecz kiedy słuchamy takiego wykonania, jest nam przyjemnie. Właśnie dlatego powinniśmy rozwijać swoje talenty. Nie są one tylko dla nas. Ich rozwój może pomóc drugiemu człowiekowi. Jeśli zamkniemy się tylko na siebie, będziemy egoistycznie patrzeć na świat, to w końcu nam się to znudzi i zatracimy swój talent. Lecz gdy go rozwiniemy, spełnimy wolę Boga. Wtedy nie musimy się niczego obawiać, gdyż jesteśmy w światłości. Wzorem takiego postępowania powinna być dla nas Maryja. Ona bezgranicznie zaufała Bogu i spełniła Jego wolę. Przez to jesteśmy wezwani do jej wychwalania.

Andżelika