XXXIII Niedziela Zwykła

  16 listopada 2013       Category: Aktualności,

Liturgia Słowa w XXXIII Niedzielę Zwykłą powoli przygotowuje nas do powtórnego przyjścia Jezusa Chrystusa – paruzji.

1Liturgia Słowa w XXXIII Niedzielę Zwykłą powoli przygotowuje nas do powtórnego przyjścia Jezusa Chrystusa – paruzji. Jako chrześcijanie powinniśmy być w nieustannej gotowości na spotkanie z triumfującym Chrystusem. Być może wizja końca i sądu ostatecznego wzbudza w nas lęk i niepokój. Należy jednak zdać sobie sprawę, że Jezus przychodzi, aby ostatecznie triumfować nad złem. Jednak zanim to nastąpi, mogą spotykać nas prześladowania, cierpienia i wtedy zostanie sprawdzona nasza wiara - gdyż „Będzie to dla was sposobność do składania świadectw”. Gdy nadejdą takie chwile, powinniśmy zaufać Bogu i pozwolić mu się prowadzić. „Nabierzcie ducha i podnieście głowy, ponieważ zbliża się wasze odkupienie.” Zastanówmy się, czy jesteśmy gotowi na powtórne przyjście Jezusa Chrystusa, czy będziemy odczuwali strach i niepokój, czy staniemy z podniesioną głową i cieszyć się, że przychodzi triumfujący Zbawiciel.

Dariusz