Kancelaria czynna we wtorki od 19.00 - 20.00 i czwartki 8.00 - 9.30.

Protokoły przedślubne ślubne prosimy rejestrować przez e-mail (duszpasterzeniechobrz@gmail.com) lub telefonicznie (178718005) umawiając się na spotkanie z księdzem proboszczem.

Intencje mszalne przyjmujemy w zakrystii po każdej Mszy Świętej.

Wymagane dokumenty kancelaryjne w sprawach:

• Sakramentu chrztu

1. 1. Akt urodzenia dziecka
    2. 2. Zaświadczenia od chrzestnych, dopuszczające przez ich proboszczów do pełnienia godności ojca/matki chrzestnej
    3. 3. Jeżeli kandydat do chrztu nie należy do naszej parafii, należy przynieść od swojego proboszcza zgodę na chrzest poza parafią

Katechezy przygotowania do chrztu św. dla rodziców i chrzestnych odbywają się w trzecie soboty miesiąca
o godzinie 16:00. Chrzty w trzecią niedzielę miesiąca o godz. 11:20.

• Sakramentu małżeństwa

1. 1. Dokument tożsamości
    2. 2. Świadectwo chrztu św. (z datą wystawienia do 6 m-cy) i bierzmowania
    3. 3. Świadectwo ukończenia katechizacji przedmałżeńskiej (terminy katechez w czasie weekendu w naszym domu rekolekcyjnym 6-8XII2019; 13-15III2020; 19-21.VI.2020)
    4. 4. Zaświadczenie o ukończeniu katechez przedślubnych z potwierdzeniem odbytych rozmów indywidualnych w poradni rodzinnej
    5. 5. Spisane nazwiska i adresy świadków
    6. 6. W przypadku wdowieństwa lub unieważnienia wcześniejszego małżeństwa należy dostarczyć akt zgonu współmałżonka lub akt nieważności sakramentu małżeństwa.

Po zebraniu dokumentów należy umówić się na spisanie protokołu przedślubnego z księdzem proboszczem drogą e-mailową (duszpasterzeniechobrz@gmail.com) lub telefonicznie (17 87 18 005). Protokół należy spisać nie później niż 3 m-ce przed umówioną datą ślubu. Należy zgłosić się także do Urzędu Stanu Cywilnego w celu zawarcia związku konkordatowego.

Na drugie spotkanie poprzedzające zawarcie sakramentu należy donieść:

1. 7. Dokument potwierdzający wygłoszenie zapowiedzi
    2. 8. Dokument potwierdzający dwie spowiedzi przedślubne (raz na trzy miesiące przed ślubem i drugi raz w dniu ślubu; mieszkający ze sobą pod jednym adresem trwając w przeszkodzie sakramentalnej korzystają ze spowiedzi tylko raz w dzień ślubu)

Ceremonia ślubu:
- narzeczeni mogą wybrać sobie z rytuału ślubnego czytania i wyznaczyć osoby do pełnienia tej funkcji
- przed ceremonią należy przynieść do zakrystii obrączki ślubne
- świadkowie przynoszą dokumenty tożsamości

• Obrzędu pogrzebu

1. 1. Dokument Urzędu Stanu Cywilnego przeznaczony dla administracji cmentarza
    2. 2. Notka o osobie zmarłej (mąż/żona, wiek, dzietność, funkcja, przyczyna zgonu, życie sakramentalne,
      dobre wspomnienie o zmarłym)

Po zgłoszeniu pogrzebu poinformujemy parafian w czasie najbliższej Mszy św. przez ogłoszenie z modlitwą i włączeniem dzwonów.
Ciało przywozimy do kościoła pół godziny przed Mszą św. żałobną, gromadząc się wcześniej na wspólny różaniec i zamawianie intencji pogrzebowych. Po odprawionej Mszy  odprowadzamy ciało zmarłego/ej na cmentarz.

Pogrzeby odbywają się od poniedziałku do soboty o godzinie 14.00 lub 15:00 (w porze zimowej) lub 16.00 (w porze letniej). Intencje od uczestników pogrzebu składamy w kopercie podpisane od kogo jest polecona intencja. Lista ofiarodawców zostanie wywieszona na tablicach ogłoszeń i na naszej stronie. Uwaga! Nie odczytujemy intencji w czasie ceremonii pogrzebowych. W najbliższą niedzielę w ogłoszeniach wspominamy o zmarłej osobie zapraszając wiernych do solidarności w modlitwie i bliskości wobec rodziny pogrążonej w żałobie.

[/title]