Ogłoszenia parafialne VI Niedziela Wielkanocna 5.05.2024 r.

04 maja 2024       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

VI Niedziela Wielkanocna 5.05.2024 r.

1. Ogłoszenie sołtysa w sprawie opłaty śmieciowej.
  2. (7.30) Zmiana tajemnic dla mężczyzn.
  3. Dziś Msza święta w intencji Żołnierza Niezłomnego z Niechobrza śp. Michała Piwowara będzie odprawiona na sumie. Po Mszy świętej odsłonimy pamiątkową tablicę ku jego pamięci na ścianie pod Milenijnym Krzyżem. Krótkie przedstawienie Jego sylwetki nastąpi w kościele przed majówką o godz. 11.20 przez P. Zdzisława Domino.
  4. Dziękujemy braciom z róży św. Floriana za opiekę nad parkiem w ubiegłym miesiącu a na maj prosimy koszenie braci z róży św. Judy Tadeusza.
  5. Dziękujemy za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu a na poniedziałek wieczorem i sobotę rano prosimy następnych parafian: Siorek, Hadała, Wróbel, Wróbel, Wróbel, Ziobro, Kawa, Dziedzic, Deręgowski, Janowski.
  6. Wymiana drzwi frontowych i tylnych w kościele nastąpi w tym tygodniu. Inwestycja ta kosztuje nas 76 609,74 zł brutto. Na razie czynimy to ze środków własnych pozyskiwanych przez darczyńców. Bóg zapłać za wszelkie ofiary przelewane i składane na cele inwestycyjne.
  7. Spotkanie dla dzieci i rodziców przyjmujących I komunię będzie w najbliższy wtorek w czasie Mszy świętej a po majówce próba pieśni komunijnych.
  8. W poniedziałek, wtorek i środę wypadają dni krzyżowe. Po Mszy świętej procesja z modlitwą o urodzaje i błogosławieństwo w pracy pod Krzyż w Parku Matki Bożej.
  9. Nabożeństwa majowe w zwykłe dni tygodnia po Mszach świętych wieczornych. W niedziele i święta przed sumą o 11.30 a w czwartki po adoracji o 18.00. Nie ma dzieci na nabożeństwach majowych, co napawa nas troską duszpasterską. Może choć jeden wieczór udało by się klasami uczestniczyć ze czcią dla Matki Bożej w tym nabożeństwie. Prosimy więc w poniedziałek klasy 8, we wtorek klasy 7 i 6, w środę klasy 5, w czwartek klasy 4, w piątek klasy 3, w sobotę klasy 2 i 1 w niedzielę mamy więcej czasu to zapraszamy wszystkie rodziny z dziećmi. Gdyby uczniom nie pasował wyznaczony dzień to niech sobie wybiorą choć jeden dzień z inną klasą.
  10. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od 17.00. Spotkanie biblijne o 19.00.
  11. Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego rozpocznie się przed majówką w piątek.
  12. Zmarła śp. Kazimiera Kalandyk l. 85. Rodzinie składamy wyrazy współczucia a jej duszę polećmy Miłosierdziu Bożemu.
  13. (9.30 i 11.30) błogosławieństwo dzieci.