Ogłoszenia parafialne V Niedziela wielkanocna 28.04.2024 r.

27 kwietnia 2024       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

V Niedziela wielkanocna 28.04.2024 r.

1. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Wróbel, Siorek, Strzępek, Kochanowicz, Rzepka, Wałach, Łoza, Murias, Ślęczka, Rogowski.
  2. W tym tygodniu będą dwie noce adoracji NS w naszej parafii. Wojownicy Maryi będą adorować NS w naszym sanktuarium przez noc z wtorku na środę od 21.00 do 7.00 w intencji trzeźwości w naszej diecezji. Nasza adoracja I piątkowa będzie w jak zwykle w kaplicy domu rekolekcyjnego z I piątku na I sobotę od 21.00 do 7.00 rano. Noce adoracji są otwarte dla wszystkich chętnych. Znajdźmy dla Jezusa chociaż godzinę w ciągu dnia lub nocy na cichą adorację.
  3. W środę wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika a także rozpoczęcie nabożeństw majowych. Majówki w tygodniu po Mszach świętych wieczornych, niedziele i święta przed sumą o 11.30.
  4. Pielgrzymka KWC z okazji 45 rocznicy jej powstania odbędzie się w najbliższą środę 1 maja. Droga Krzyżowa w Parku MBN Pomocy o 10.00 a Msza święta pod przewodnictwem Biskupa Ordynariusza Jana Wątroby o godz. 12.00 w naszym Sanktuarium. Zgromadźmy się licznie, aby modlić się o trzeźwość naszych rodzin i Polskiego Narodu.
  5. W czwartek 2 maja obchodzimy święto „flagi narodowej”. Wywieśmy w tym dniu na naszych domach flagi państwowe.
  6. W czwartek adoracja NS przez cały dzień od rannej Mszy do wieczornej.
  7. W piątek obchodzimy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze święte o godz. 7.30, 9.30, 11.30. Mszy świętej popołudniowej nie będzie ze względu na ślub o 14.00. Jest to również I piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi pół godziny przed każdą Msza świętą.
  8. W I sobotę księża udadzą się do chorych z posługą sakramentalną od godz. 8.30. Po Mszy św. wieczornej różaniec fatimski i wieczór uwielbienia zakończony Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
  9. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o 7.30 zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn. Składka w przyszła niedzielę przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne w Rzeszowie.
  10. (9.30 i 11.30) błogosławieństwo dzieci.