28 sierpnia 2021       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

Niedziela – XXII Zwykła 29.08.2021 r.

 

 1. Ogłoszenie gminne o powszechnym spisie ludności. Można dokonać spisu swojej rodziny w Niechobrzu w każdą środę września w Domu Ludowym (koło ronda) w godz. 16.00-19.00. Należy zabrać ze sobą numery PESEL wszystkich domowników.
 2. Zapraszamy na dzisiejszą Drogę Krzyżową w intencji trzeźwości. Rozpoczęcie o godz. 18.00 obok budynku Szkoły Podstawowej nr 1 na drodze w stronę Kątów.
 3. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Pelczar, Kalandyk, Pelczar, Czudec, Czudec, Poręba, Rachwalski.
 4. W środę rozpoczynamy nowy rok szkolny i katechetyczny. Zapraszamy dzieci, młodzież, rodziców i pracowników naszych szkół na Mszę św. o godz. 8.00.
 5. Zbiórka animatorów, lektorów i ministrantów w kościele w środę o godz. 16.30. Zapraszamy chłopców od klasy III do podjęcia służby przy ołtarzu. Zapisy u ks. Józefa.
 6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w I czwartek od porannej Mszy św. do godz. 18.00.
 7. Spotkania dla dzieci klas III przygotowujących się w nowym roku szkolnym do I spowiedzi i Komunii świętej będą odbywać się w I czwartki miesiąca. Spotkanie pierwsze już w najbliższy czwartek w czasie Mszy świętej o godz. 18.00. Po Mszy świętej spotkanie rodziców i dzieci odbędzie się w dużej sali domu rekolekcyjnego.
 8. Spotkanie wszystkich uczestników Pielgrzymki Parafialnej do Gietrzwałdu, Świętej Lipki, Sokółki i Kodnia odbędzie się w czwartek
  2 września w kościele po Mszy świętej wieczornej. W czasie spotkania należy wpłacić resztę kwoty - 660 zł. Obecność obowiązkowa.
 9. Spowiedź w I piątek miesiąca pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą św.
 10. Spotkanie Oazy w piątek o godz. 17.30. Zapraszamy na spotkania dzieci
  i młodzież od klasy IV.
 11. W I sobotę kapłani odwiedzą chorych od. Godz. 8.30. Po wieczornej Mszy św. różaniec i Wieczór Uwielbienia zakończony Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00
 12. W niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn po rannej Mszy św.
 13. Caritas Polska z polecenia Episkopatu ogłasza zbiórkę do puszek na pomoc dla uchodźców z Afganistanu. Możemy dołożyć swoją ofiarę na ten cel po Mszach w najbliższą niedzielę.
 14. Pod figurą Św. Antoniego z tyłu zostały wyłożone nowe gazety: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” w cenie 6 zł. Są również nowe numery bezpłatnej gazety pt.: „Dobre Nowiny”.
 15. Dziękujemy Braciom z róży św. Krzysztofa za opiekę nad parkiem MB i prace wykonane w sierpniu a na wrzesień do pracy przy koszeniu prosimy Panów z róży Podwyższenia Krzyża Świętego.
 16. Rozpoczęte zostały prace remontowe na dzwonnicy. Bóg zapłać za ofiary dokonywane także przelewem na konto na ten cel. Jutro dzwony zostaną przekazane do renowacji przez firmę „Łania” z Przeworska.
 17. Przypominamy o obowiązku zgłoszenia prac przy nagrobkach na naszym cmentarzu i uzgodnieniu rozmiarów i montażu nagrobka. Należną opłatę powinien złożyć za wykonywane prace na terytorium cmentarza wykonawca robót a nie właściciel grobu tym bardziej, że otrzymując potwierdzenie złożonej ofiary może ją odliczyć od podatku przy zeznaniu rocznym. Ofiary te jak i datki z racji pogrzebów są przeznaczone na utrzymanie naszego cmentarza. W najbliższym czasie będzie wykonywane ogrodzenie cmentarza w nowej części.
 18. Dziękujemy wszystkim sprzątającym nasz kościół za sumienność w sprzątaniu i ofiarność na wystrój naszej świątyni. Ci, którzy z różnych powodów nie mogą przyjść na sprzątanie wynajmują za siebie inne osoby. Gdyby, ktoś miał trudności w znalezieniu zastępstwa za swoją rodzinę przypominamy, że w zakrystii można zdobyć kontakt do osób, które przyjdą za nich posprzątać kościół.  Składamy serdeczne Bóg zapłać za poczucie obowiązku i dbanie o nasz wspólny dom.
 19. Dzieci zapraszamy do indywidualnego błogosławieństwa po zakończeniu Mszy św.