Ogłoszenia parafialne Niedziela – Świętej Rodziny- zakończenie roku – 31.12.2023 r.

30 grudnia 2023       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Niedziela – Świętej Rodziny- zakończenie roku  - 31.12.2023 r.

1. Ogłoszenie Burmistrza
  2. Dziś po każdej Mszy świętej nabożeństwo dziękczynne na zakończenie roku z uroczystym śpiewem „Ciebie Boga Wysławiamy”. Za udział w tym nabożeństwie przypisany jest przywilej odpustu zupełnego po zwykłymi warunkami. Nie będzie już Mszy świętej wieczorem o 16.30. Wszystkim życzymy pięknego wieczoru sylwestrowego. Szczególnie Rodzinom wspólnej radosnej zabawy wzmacniającej Wasze więzi rodzinne.
  3. Jutro przywitamy Nowy Rok Kalendarzowy 2024. W tym dniu przeżywamy uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Uroczystość obowiązkowa w kalendarzu liturgicznym. Jest to dzień modlitwy o pokój na świecie. Msze według porządku niedzielnego z Mszą o 16.30 (szczególnie ważną dla wracających później z zabawy sylwestrowej). Wszystkim parafianom, gościom i internautom życzymy obfitości łask Bożych. Niech Boży Pokój wypełnia Wasze serca w każdym dniu Nowego Roku.
  4. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na wtorek i piątek wieczorem prosimy rodziny: Haśko, Pizło, Łoza, Filus, Łabusiewicz, Rykała, Ziemba, Sawicka, Drewniak.
  5. W tym tygodniu udamy się z wizytą duszpasterską:

1. Mariusz, od godz. 16.00:
    Wtorek: Od P. Krystyny Ostrowskiej naprzeciw SP nr 2 w dół do P. Teresy Kawy

Środa: Od P. Wiesława Czaji  do P. Kazimierza Ziemby

Czwartek: Od P.Marii Gargaś do P. Mariana Pociaska

1. Rafał, od godz. 16.00
    Wtorek: Od P. Stanisława Rałowskiego do P. Marka Samolej

Środa: Od P. Tadeusza Kwaska do P. Łukasza Rałowskiego

Czwartek: Od P. Roberta Hnatio do P. Jacka Sowy

Plan wizyty duszpasterskiej na najbliższe dni znajduje się również na stronie parafialnej oraz na parafialnym Fb.

1. W czwartek Adoracja Najświętszego Sakramentu od 7.30 do Mszy św. wieczornej. Znajdźmy godzinę w ciągu dnia by spędzić ją z Jezusem w adoracji. Pojawiła się inicjatywa nocy adoracyjnej w naszym kościele cyklicznie raz w miesiącu. Jeśli uzbiera się grupa osób zapewniająca adorację nocną po 2 osoby na godzinę to będzie taka możliwość. Zainteresowanych taką formą ofiary duchowej dla Jezusa zapraszam do zgłoszenia się w zakrystii lub pod telefonem podanym w ogłoszeniach (P. Tomasz 600611476).
  2. W sobotę obchodzimy uroczystość Objawienia Pańskiego – tzw. Trzech Króli. Porządek Mszy świętych jak w niedzielę. Po każdej Mszy świętej poświęcenie kredy i kadzidła. Młodzież Oazy będzie rozprowadzać poświęcone kadzidełka. Dowolne ofiary przeznaczone są na cele Oazowe.  Naznaczmy kredą drzwi naszych domów C+M+B (Christus Mansionem Benedicat - Chryste błogosław temu domowi) 2024 znakiem błogosławieństwa chrześcijańskiego. Składka w czasie Mszy św. w tym dniu na misje.
  3. W Uroczystość Trzech Króli przypada I sobota miesiąca. Księża udadzą się z wizytą Nowo- Roczną do chorych od 13.30. Ze względu na Uroczystość w tym dniu nie będzie wieczoru uwielbienia.
  4. W przyszłą niedzielę obchodzimy święto Chrztu Pańskiego, która kończy okres Bożego Narodzenia. Tradycyjnie kolędy śpiewamy do święta Ofiarowania Pańskiego. Jest to I niedziela miesiąca. Składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne w Rzeszowie. Po rannej Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn.