30 marca 2024       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego 31.03.2024 r.

1. Dziękujemy odpowiedzialnym za Misterium i aktorom za wrażenia jakie wywołali w naszych sercach. Gratulujemy im pasji i zaangażowania. Bóg zapłać wszystkim za włączenie się w przeżycie wielkiego tygodnia i świąt. Rejonom porządkowym, Sponsorom, Strażakom, chórowi pod dyrekcją P. Joanny Dąbrowskiej, czytającym i śpiewającym, Florystce P. Iwonie Lib, P. Kościelnemu, P. Organiście, asyście liturgicznej i ministrantom, klerykowi Przemkowi i naszym Kapłanom Bóg zapłać.
  2. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na wtorek wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Rębisz, Ziemba, Ziemba, Cieślicki, Pączek, Pieniążek, Micał, Smolak, Czech, Bać.
  3. Jutro drugi dzień świąt. Msze święte o godz. 7.30, 9.30 i 11.30 i 14.30. Po Mszy świętej o 14.30 odbędzie się procesja na cmentarz z modlitwą o Miłosierdzie dla dusz czyścowych i poświęceniem nowego krzyża na cmentarzu. Bóg zapłać fundatorowi i wykonawcy. Składka w tym dniu przeznaczona jest na Uniwersytety Katolickie.
  4. Od tych świąt nastąpi na stałe zmiana Mszy z wieczornej z 16.30 na popołudniową o 14.30.
  5. W I czwartek adoracja Najświętszego Sakramentu przez cały dzień od Mszy rannej do wieczornej. Spotkanie dla dzieci I komunijnych w czasie Mszy świętej. Po Mszy próba ceremonii.
  6. Ze względu na oktawę Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  7. Jest to I piątek miesiąca. Pamiętajmy o nowennie 9 piątków miesiąca- komunii świętej wynagradzającej. Okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszami.
  8. Książa odwiedzą chorych w I sobotę od 8.30.
  9. Msza święta z nabożeństwem fatimskim w I sobotę o 18.00. Wieczór uwielbienia od 19.30 do apelu.
  10. Przyszła niedziela to Niedziela Bożego Miłosierdzia. Składka przeznaczona na Caritas Diecezji Rzeszowskiej. Dzieci, które otrzymały na początku Wielkiego Postu skarbonki przynoszą swoje ofiary w Niedziele Miłosierdzia, jako dar serca dla potrzebujących. Ofiary składamy w zakrystii.
  11. Z racji I niedzieli miesiąca zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn.
  12. W Niedzielę Miłosierdzia zakończymy uroczyście nowennę Mszą świętą o 14.30 i procesją pod nowy Krzyż na dróżkach bolesnych. Po zakończonych modlitwach zapraszamy do wspólnego grillowania w altanie obok Sanktuarium przy dźwiękach muzyki góralskiej. Nie trzeba się zapisywać do grillowania tylko przynieść z sobą prowiant. Wtedy na pewno nikomu nie zabraknie tego co lubi zjeść.
  13. Z okazji Świąt Wielkanocnych - życzenia świąteczne. Niech Zmartwychwstały Chrystus przez liturgiczne przeżywanie świąt umocni naszą wiarę, abyśmy ze spokojem przyjmowali wszystkie doświadczenia życia i przeżywali je tak jak On. Radosnego świętowania. Alleluja