IV Niedziela zwykła 29.01.2023

28 stycznia 2023       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

IV Niedziela zwykła - 29.01.2023 r.

1. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na poniedziałek i sobotę rano prosimy rodziny: Krzanowski, Pelczar, Kalandyk, Pelczar, Czudec, Czudec, Poręba, Rachwalski, Pelczar, Rzepka.
  2. Święto Ofiarowanie Pańskiego wypada w czwartek. Msze święte o 7.00, 9.30 i 18.00. Zabierzmy z sobą na liturgię gromnice do poświęcenia. Jest to dzień życia konsekrowanego. Pamiętajmy o modlitwie i życzeniach dla znanych nam Sióstr zakonnych i kapłanów. Składka przeznaczona jest w tym dniu na pomoc zakonom klauzurowym w diecezji.
  3. Spotkanie dla dzieci I komunijnych w czasie Mszy świętej wieczornej a po Mszy próba ceremonii komunijnej.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w I czwartek po Mszy świętej o godz. 9.30 do wieczornej Mszy świętej. Znajdźmy godzinę na spotkanie z Panem Jezusem.
  6. Spotkanie Kręgu Biblijnego w czwartek o 19.00
  7. W I piątek okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszami.
  8. W I sobotę księża udadzą się do chorych od 8.30. PO Mszy świętej wieczornej adoracja uwielbienia z modlitwą o uzdrowienie duszy i ciała do 21.00.
  9. Zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn po rannej Mszy świętej z racji I niedzieli miesiąca.
  10. Inwestycja wymiany posadzki z podłogowym ogrzewaniem w kościele ujęta jest we wniosku o termomodernizację naszego kościoła do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. Termin rozpoczęcia będzie zależny od czasu przyznania dotacji. Jeśli otrzymamy dotację to realizacja inwestycji możliwa będzie na wakacjach w następnym roku (po odpuście lipcowym 2024). Bez dotacji musimy oszczędzać na ten cel przez kilka lat.
  11. (9.30, 11.30) Dzieci zapraszamy do indywidualnego błogosławieństwa.