Katechezy przedmałżeńskie dla narzeczonych 6-7.XII

23 listopada 2019       Category: Bez kategorii,

Dzień skupienia dla narzeczonych 6-7.12.2019

połączony z katechezami przedmałżeńskimi

Przygotowanie bliższe do sakramentu małżeństwa

1. Piątek

18.00 - Msza św. (w Sanktuarium MBN Pomocy)

19.00 – konferencja I: „Natura człowieka: temperament i  charakter, osobowość, mężczyzna, kobieta – komplementarność płci. - (w sali kominkowej – dół plebanii)

20.30 wypełnienie ankiety

21.00 – 21.30 Apel i czuwanie na modlitwie z Maryją – (w kaplicy domu rekolekcyjnego)

22.00 – Możliwość noclegu w domu rekolekcyjnym – 50 zł od osoby

1. Sobota

9.00 konferencja II: „Powołanie do Miłości, czystość jako wartość konieczna ku dojrzałości osoby – wzajemne poznawanie się, wartości wyniesione z domu, praca w parach”

11.00 konferencja III: „Moralność współżycia małżeńskiego - Odpowiedzialne rodzicielstwo a mentalność antykoncepcyjna, aborcja, in vitro”

12.00  Anioł Pański i ćwiczenia duchowne (w kaplicy)

12.30 Przerwa na obiad – możliwość zamówienia obiadu - 25 zł (2 dania)

14.00 Konferencja IV: „Małżeństwo w zamyśle Bożym jako sakrament. Treść przysięgi małżeńskiej – przygotowanie i przeżycie ceremonii zaślubin. Modlitwa i życie sakramentalne małżonków.”

15.00 „Spotkanie z Miłością” – adoracja Najświętszego Sakramentu i godzina Miłosierdzia (w kaplicy domu rekolekcyjnego)

16.00 Konferencja VI: „ Przeszkody do zawarcia sakramentu małżeństwa. Czynności duszpastersko-prawne poprzedzające zawarcie sakramentu małżeństwa. Protokół kanonicznego badania narzeczonych”

18.00 Msza święta na zakończenie dnia skupienia – (w kaplicy domu rekolekcyjnego)

19.00 Rozdanie zaświadczeń uczestnictwa i błogosławieństwo na drogę.

Koszt uczestnictwa 100 zł od pary. Jest możliwość zamówienia noclegu i pełnego wyżywienia (kolacja, śniadanie i obiad) – całość pakietu od pary 300 zł.