Niedziela Świętej Rodziny Rok B

  28 grudnia 2014       Category: Aktualności,

1Dziś w Liturgii wspominamy Świętą Rodzinę z Nazaretu. Ewangelia przedstawia scenę, gdy Maryja i Józef przyszli ofiarować Jezusa w Świątyni, bo tak nakazywało Prawo Pańskie. I tutaj rodzi się pytanie, jak wygląda wypełnianie Bożych nakazów w Twojej rodzinie? Przypomnij sobie, w jaki sposób świętowałeś kilka dni temu pamiątkę przyjścia Zbawiciela na świat. Czy w radość i to, co powinno być piękne, dobre, nie wkradł się grzech, choćby pijaństwa czy obgadywania?

Daje do myślenia również fakt, że Symeon zatrzymał się tylko przy małym Jezusie, że prorokini Anna radowała się na Jego widok. Przecież tego dnia na pewno wiele innych małżeństw przyniosło swoich synów na ofiarę Bogu Jedynemu. Jezus był wyjątkowy i Symeon to zauważył, bo współpracował z Bogiem.

Życzę każdemu, aby potrafił współpracować z Bogiem jak Symeon, żeby zauważył Jezusa, który przecież się narodził!

Łukasz