Ogłoszenia duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła – 16.09.2018r.

  16 września 2018       Category: Ogłoszenia parafialne,

1. Dziękujemy za sprzątanie kościoła i jego otoczenia, a na jutro prosimy parafian
z następujących rodzin:
- WOLAN -PASTERNAK
- LIB -STOPYRA
-SZCZEPEK -RZUCIDŁO
-REWERA
2. Dziękujemy panom za prace wykonane przy plebanii. Przez dwa dni wytrwale pracowali: Marian, Róg, Zbigniew Róg, Marian Jasion, Sebastian Dziedzic, Robert Szałkiewicz, Wojciech Pelczar, Henryk Rykała, Kazimierz Orłoś. Niech Maryja wynagradza wasz trud.
3. Dzisiejsza składka z racji trzeciej niedzieli miesiąca, przeznaczona będzie na podejmowane inwestycje remontowe w parafii. Wszystkim za ofiarność dziękujemy. Możemy także korzystać z ulgi podatkowej za przekazane ofiary „na cele kultu religijnego” przelewem na konto parafii. (nr 16 9163 0009 2001 0006 5461 0001). Szczegóły dotyczące darowizny podane są na tablicy ogłoszeń i stronie internetowej.
4. We wtorek święto św. Stanisława Kostki – patrona dzieci i młodzieży. Zapraszamy dzieci i młodzież na Mszę św. ku czci świętego patrona. W tym szczególnym młodzież z klas ósmych i trzeciej gimnazjum Mszą św. rozpocznie przygotowanie do sakramentu bierzmowania. Zbiórka dla ministrantów przed Mszą świętą o godz. 17.15.
5. W środę wspomnienie objawień Matki Bożej w La Salette. Msza św. z nowenną do MBNP o 18.00. Po Mszy św. spotkanie dla dorosłych lektorów. Zapraszamy wszystkich panów, którzy chcą włączyć się w grupę formacyjną. Spotkania będą odbywać się raz w miesiącu. Treścią spotkań będzie omawianie kolejnych ksiąg Pisma Świętego.
6. W piątek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Spotkanie dla dzieci i młodzieży z OAZY oraz Domowego Kościoła.
7. Kancelaria parafialna będzie czynna w środy i czwartki w godzinach 16.00 – 17.30 w porze letniej, a w porze zimowej od 15.00 do 16.30. Sprawy małżeńskie, chrzcielne i pogrzebowe prosimy o rejestrowanie przez e-mail parafii lub telefonicznie. Szczegóły podane są na tablicy ogłoszeń. Sprawy protokołu małżeńskiego załatwia ksiądz proboszcz.
8. Intencje mszalne umieszczane są na stronie internetowej i w gablocie ogłoszeń.
9. Intencje mszalne są przyjmowane w zakrystii po każdej Mszy św.
10. W tym tygodniu odeszli do wieczności śp. Janina i Henryk Bać. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Pogrzeb odbędzie się we wtorek. Uroczyste wprowadzenie ich ciał do kościoła odbędzie się przy dzwonnicy kościoła
o godz. 15.30. Msza św. żałobna o godz. 16.00.