Ogłoszenia parafialne 14.04.2019

  13 kwietnia 2019       Category: Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne
Niedziela Palmowa 14.04.2019 r.
7.30 Zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet. Bóg zapłać członkom róż za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.
1. Wyrażamy wdzięczność za sprzątanie kościoła i złożone ofiary na kwiaty w minionym tygodniu. Na jutro wieczorem prosimy parafian z następujących rodzin: BUDA, OKO, ZAJĄC, TOMCZYK, WRÓBEL, STOCHLA, KALANDYK. O posprzątanie przed świętami prosimy w wielką sobotę od 7.00 rano.
2.Wyrażamy wdzięczność osobom z rejonów P. Miguta, Jaksana i Skiby oraz
P. Siewierskiemu za położenie folii i sadzenie ozdobnych krzewów na skarpie przy parkingu. Dziękujemy również rejonom P. Pociaska i Kasprzyka za wiosenne uporządkowanie Parku Matki Bożej. Bóg zapłać.
3. Dziś o 19.00 Misterium Męki Pańskiej. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy. Istnieje możliwość oglądania naszego misterium online. Przypominamy o zamknięciu drogi w kierunku cmentarza od godziny 9:00. Ruchem będą kierować panowie strażacy. Bardzo prosimy o zastosowanie się do ich poleceń oraz o wyrozumiałość. Z tej racji, że spodziewamy się wielu gości, parkingi obok naszego kościoła mogą być zajęte, dlatego prosimy, aby osoby przyjeżdżające samochodami z Niechobrza, zostawiały je przy cmentarzu od strony drogi prowadzącej w kierunku Mogielnicy lub na łączce za cmentarzem, albo w innych miejscach tak, aby nie blokować ruchu. O sprawne rozebranie scenografii Misterium proszę Strażaków w poniedziałek o 16.00 pod kierownictwem organizatorów.
4. Gorzkie żale z kazaniem pasyjnym o 16.00 potem Msza św.
5. Spotkanie dla lektorów we wtorek o 16.30.
6. Spotkanie dla Dziewczęcej Służby Maryjnej w środę o 17.00.
7. Oaza dzisiaj prowadzi kiermasz palm. Dochód przeznaczony będzie na wyjazdy wakacyjne naszej młodzieży.

8. TRIDUUM PACHALNE
WIELKI CZWARTEK: Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00. Po Mszy św. Caritas rozda poświęcony chleb za dowolną ofiarę przeznaczoną na parafialny Zespół Caritas. Prywatna cicha adoracja Jezusa w ciemnicy do 23.00. Godzina święta prowadzona przez kapłana do 24.00
WIELKI PIĄTEK: Prywatna cicha adoracja w Ciemnicy od godz. 8.00. Droga Krzyżowa od ronda o godz. 18.00. Po niej Liturgia Męki Pańskiej zakończona nabożeństwem Gorzkich Żali. Ofiary z adoracji krzyża przeznaczone będą na Boży Grób w Jerozolimie. Panów Strażaków tradycyjnie prosimy o honorową i modlitewną straż przy Bożym Grobie. W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.
WIELKA SOBOTA: Adoracja przy Bożym Grobie od godz. 9.00 – 19.45. Poświęcenie pokarmów przy ołtarzu polowym w Parku Matki Bożej o godz. 10.00 i o 12.00. W szkole na górze o 11.00, w remizie o 12.00, na stadionie o 12.45. Liturgia Wigilii Paschalnej rozpocznie się o 20.00. przynosimy ze sobą świece.
UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO: Wystawienie Najświętszego Sakramentu do Bożego Grobu o 5.30. Rezurekcja o 6.00, następnie Msze Święte o godz. 9.30, 11.20. Nie będzie Mszy Świętej wieczornej.
PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY: Msze Święte, jak w każdą niedzielę. Nie będzie Mszy Świętej wieczornej.