Ogłoszenia parafialne 15.03.2020

  14 marca 2020       Category: Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

3 Niedziela Wielkiego Postu 15.03.2020 r.

 

 1. W sytuacji zagrożenia epidemią w święceniach diakonatu o godz. 11.20 może wziąć udział tylko rodzina kleryka Tomasza i asysta liturgiczna. Proszę parafian o wyrozumiałość i z konieczności wybór innej godziny Mszy świętej. Klerykowi Tomaszowi gratujemy decyzji i łaski święceń. Życzymy wiernej służby Chrystusowi w stanie duchownym aż do śmierci.
 2. W związku z wprowadzonym przez rząd zakazem zgromadzeń do 50 osób zachęcamy do łączenia się z parafią przez oglądanie transmisji on-line z naszego kościoła. Na czas kwarantanny pozostańmy w domach łącząc się w gorącej modlitwie przy pomocy mediów. W tej sytuacji kryzysowej w kościele mogą uczestniczyć w Mszach świętych jedynie rodziny, które zamówiły intencje Mszy świętej. Wszystkie Msze święte będą odbywać się planowo o określonych godzinach i transmitowane będą przez Internet. Zapraszajmy Jezusa w tym trudnym czasie duchowo, budząc w sercu głód i pragnienie Komunii Sakramentalnej.  Trwajmy w naszych domach na codziennej modlitwie różańcowej i koronką błagajmy Boże Miłosierdzie o litość nad światem szczególnie o godz. 20.30 jak zachęca nas przewodniczący Episkopatu Polski. Nasz kościół pozostaje otwarty przez cały dzień od Mszy porannej do zakończenia Mszy św. wieczornej na prywatą modlitwę i adorację Jezusa w Najświętszym Sakramencie.
 3. Ksiądz Biskup Ordynariusz udziela dyspensy od obowiązku udziału we Mszach świętych niedzielnych do końca marca 2020. Zobowiązuje nas do uczestnictwa we Mszy świętej transmitowanej w środkach społecznego przekazu i zachęca do pogłębionej modlitwy w domach.
 4. W pogrzebach mogą brać udział tylko osoby najbliższe z rodziny. Znajomych i przyjaciół prosimy o łączność przez Internet z naszego kościoła o podanej godzinie Mszy żałobnej.
 5. Proszę o dostosowanie się do wszystkich zaleceń służb medycznych i rządowych podawanych nam jako środki zapobiegania i ochrony przed wirusem. Na mocy przykazania „Nie zabijaj” bierzemy odpowiedzialność za podjęcie walki z epidemią.
 6. Jesteśmy do dyspozycji w posłudze chorym z namaszczeniem i komunią świętą w nagłych przypadkach.
 7. Gorzkie żale dziś o 16.30 z kazaniem pasyjnym po nabożeństwie Msza święta bez kazania.
 8. Wyrażamy wdzięczność za sprzątanie kościoła i złożone ofiary w minionym tygodniu. Do czasu odwołania zagrożenia epidemią zawieszamy udział wiernych z rejonów w sprzątaniu kościoła.
 9. Odwołane są także wszystkie spotkania grup formacyjnych.
 10. W czwartek uroczystość św. Józefa – Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Pamiętajmy by oddać cześć Patronowi Kościoła świętego i zawierzać Jego opiece zagrożony epidemią świat.
 11. W piątek nabożeństwa Drogi Krzyżowej po Mszy świętej rannej o 7.30, o 15.00, przed Mszą św. wieczorem o 17.30 i o 20.00. Wszystkie nabożeństwa transmitowane na żywo przez youtobe i stronę naszej parafii.
 12. W czasopiśmie „Niedziela” dziś dodatek - rachunek sumienia z warunkami spowiedzi, bardzo precyzyjnie wyjaśnione – jako „Dobra Spowiedź”.
 13. W tygodniu odbyły się pogrzeby śp. Czesława Rykały l. 67 i śp. Stanisława Kalandyk l. 54. Polecajmy ich dusze Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie. Amen