Ogłoszenia parafialne 27.12.2020

  26 grudnia 2020       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

          Ogłoszenia parafialne

Niedziela w oktawie Narodzenia Pańskiego 27.12.2020 r.

 

  1. Z okazji Niedzieli Świętej Rodziny gratulujemy wszystkim małżonkom większych i mniejszych jubileuszy. W roku świętego Józefa warto uczynić Go patronem swoich Rodzin wzywając codziennie jego wstawiennictwa we wspólnej modlitwie.
  2. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu a na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Lew – Machnicki, Gębarowski, Gubernat, Gębarowski, Augustyn, Myśliwiec, Mrozek.
  3. Strażacy jak co roku przygotowali kalendarze na Nowy Rok. Będą je rozdawać za dowolne datki na cele OSP w Niechobrzu dzisiaj po każdej Mszy świętej.
  4. W czwartek zakończenie Roku Pańskiego 2020. Msze święte z nabożeństwem wynagradzającym i przebłagalnym o 7.00, 9.30 i 16.00. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.
  5. W piątek Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki – dzień modlitwy o pokój na świecie. Msze święte w porządku niedzielnym. Za odśpiewanie hymnu „O Stworzycielu Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W tym dniu z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych. Jest to I piątek miesiąca. Pamiętajmy o przyjęciu Komunii wynagradzającej Sercu Jezusowemu.
  6. W sobotę księża udadzą się do chorych od 8.30. Prosimy zgłaszać w zakrystii o przeszkodach w przyjęciu księdza z Panem Jezusem.
  7. Msza święta wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi o 18.00 po niej różaniec i wieczór uwielbienia do 21.00.
  8. W przyszłą niedzielę przypada I niedziela miesiąca, składka przeznaczona jest na Seminarium Duchowne. Zmiana tajemnic dla mężczyzn po Mszy świętej rannej.
  9. Ze względu na ogłoszoną narodową kwarantannę odwołujemy zaplanowane wcześniej Msze św. kolędowe dla poszczególnych rejonów parafii. Przygotowane przez kurię diecezjalną formularze z modlitwą błogosławieństwa domu i rodziny wystawione są z tyłu przy gazetach. Proszę zabrać po jednym na rodzinę. Zachęcamy, aby przynosić z domu pojemniki na wodę święconą i nabierać ją z naczynia postawionego w przedsionku kościoła. Zachęcam, aby przy okazji modlitwy błogosławieństwa domu prowadzonej przez Głowę Rodziny pokropić dom i rodzinę.