Ogłoszenia parafialne 31 Niedziela Zwykła – 31.10.2021 r. Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła

  30 października 2021       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

31 Niedziela Zwykła - 31.10.2021 r.

Rocznica Poświęcenia Własnego Kościoła

 

 1. Dzisiaj przypada Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Przez przyczynę Maryi dziękujemy Bogu za budowniczych, ofiarodawców, wszystkich troszczących się o nasz wspólny dom.
 2. Dziś ostatnie nabożeństwo różańcowe przed Mszą Świętą o godz. 16.30.
 3. Jutro Uroczystość Wszystkich Świętych. Msza św. popołudniowa o godz. 14.00 po niej procesja na cmentarz z modlitwą za zmarłych. Przy wejściu na cmentarz odbędzie się kwesta do puszek przeznaczona w tym roku na pokrycie kosztów ogrodzenia nowej części naszego cmentarza. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na ten cel.
 4. Z tyłu wyłożone są kartki na wypominki listopadowe. Zabierzmy je domu. W wolnej chwili wypiszmy imiona naszych zmarłych z rodziny, aby przez miesiąc pamięci w codziennej koronce do Bożego Miłosierdzia po Mszach świętych polecać ich dusze we wspólnotowej modlitwie Kościoła. Koperty z wypominkami będziemy składać od 1 listopada codziennie w koszyku przy wejściu do zakrystii pod tablicą pamięci o zmarłych w tym roku.
 5. We wtorek Dzień Zaduszny - wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych. Msze Święte w tym dniu o godz. 6.30 – w kaplicy na cmentarzu i w kościele parafialnym o godz.: 7.00, 15.00 i 18.00.
 6. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na wtorek wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Wróbel, Wróbel, Nowacki, Lasota, Lasota, Lasota, Sendecki.
 7. Dzieci, które zgłosiły się w naszych szkołach do nowych Róż Różańcowych, zapraszamy na spotkanie w kościele we wtorek przed wieczorną Mszą Świętą na godz. 17.00. Bardzo prosimy, aby dzieci zabrały na to spotkanie Tajemnice Różańcowe, które otrzymały w szkole.
 8. Adoracja Najświętszego Sakramentu w I czwartek od porannej Mszy św. do godz. 18.00.
 9. Spotkanie dla dzieci klas III przygotowujących się do I spowiedzi i Komunii świętej obędzie w I czwartek miesiąca na Mszy Świętej o godz. 18.00.
 10. Kurs ewangelizacyjny „Nowe Życie” odbędzie się w naszym domu rekolekcyjnym od najbliższego piątku do niedzieli. Zapraszamy wszystkich chętnych do pogłębienia życia duchowego przez udział w przeżywaniu Kerygmatu Chrześcijańskiego. Są jeszcze wolne miejsca. Informacje i zapisy w zakrystii lub przez email parafii.
 11. Spowiedź w I piątek miesiąca pół godziny przed poranną i wieczorną Mszą św.
 12. W I sobotę kapłani odwiedzą chorych od. godz. 8.30. Po wieczornej Mszy św. różaniec i wieczór uwielbienia zakończony Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
 13. Pod figurą Św. Antoniego z tyłu zostały wyłożone nowe gazety: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” w cenie 6 zł. Są również nowe numery bezpłatnej gazety pt.: „Dobre Nowiny”.
 14. W przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn po rannej Mszy św.
 15. Dzieci zapraszamy do indywidualnego błogosławieństwa
  po zakończeniu Mszy Świętej.