Ogłoszenia parafialne 5 Niedziela Wielkiego Postu 26.03.2023 r.

25 marca 2023       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

5 Niedziela Wielkiego Postu 26.03.2023 r.

1. Ogłoszenia społeczne.

-Automotobil Klub Rzeszowki informuje, że obok Krzyża Milenijnego odbędą  się samochodowe zawody sportowe 1 kwietnia w godz. 9.30 – 15.30. Organizatorzy przepraszają za utrudnienia w ruchu. Mapa z trasą zawodów umieszczona jest w gablocie.

1. Wczoraj odbyło się bierzmowanie naszej młodzieży klas ósmych. Dziękujemy ich rodzicom za ofiary na dar ołtarza. Ofiarowali naczynie z zabezpieczeniem od wiatru do udzielania komunii świętej w czasie Mszy polowych. Bóg zapłać.
  2. Bóg zapłać różom różańcowym za ofiary składane na kwiaty do Bożego Grobu i intencje Mszalne na święta patronalne.
  3. Dziś 5 niedziela Wielkiego Postu. Tradycyjnie Krzyże zostają zasłonięte od dziś do wielkiego piątku, aby wyobraźnią i pamięcią serca zgłębić tajemnicę Chrystusowego Krzyża. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16.30.
  4. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Lasota, Sendecki, Chmiel, Łata, Grobelny, Dryja, Bać, Róg, Czech, Łoś.
  5. Spotkanie ministrantów i lektorów w środę o godzinie 16:30.
  6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00.
  7. Nabożeństwa drogi krzyżowej w naszym Sanktuarium w piątek po Mszy porannej, o godz. 15.00 z komunią świętą, o godz. 17.30 i o godz. 20.00 prowadzona przez młodzież naszej Oazy.
  8. W I sobotę księża udadzą się do chorych od 8.30.
  9. Spowiedź przed świętami u nas w najbliższą sobotę od 10.00 do 12.00 i od 15.00 do 18.00. Będzie 6 księży z dekanatu. Zachęcamy do skorzystania z daru łaski. Nie odkładajmy spowiedzi na ostatnie dni przed świętami.
  10. Dziękujemy siostrom różańcowym za opiekę nad kaplicami w parku Matki Bożej.
  11. Prosimy o wiosenne uporządkowanie parku przez parafian z rejonów P. Dziedzica i P. Budy. O wykonanie prac przy uporządkowaniu drewna na skarpie wokół budynków kościelnych proszę panów z rejonu p. Józefa Pieniążka w najbliższą sobotę.
  12. W niedzielę palmową poświęcenie palm w czasie każdej Mszy św. Młodzież oazy będzie przed Mszami stać przy głównych drzwiach z palmami za dowolne ofiary. Dochód przeznaczony jest na formację dla naszej młodzieży. Po Mszach świętych Młodzież SP 1 prowadzić będzie kiermasz ozdób świątecznych robionych ręcznie przez dzieci i młodzież naszej szkoły. Dochód przeznaczony będzie na konkursowe nagrody.
  13. Nie będzie w tym roku Misterium Męki Pańskiej wystawiane dotychczas w naszym parku. Zachęcamy do obejrzenia zeszłorocznej edycji zamieszczonej na youtobe.
  14. Zmarła +Stanisława Chromik l. 86. Polecajmy jej duszę Miłosierdziu Bożemu. Niech odpoczywa w pokoju wiecznym Amen.

(9.30, 11.30) Zapraszamy dzieci do indywidualnego błogosławieństwa