Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Adwentu 19.12.2021 r.

  18 grudnia 2021       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,
 1. Dziś młodzież z Oazy rozprowadza sianko na stół wigilijny. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone będą na formację naszej młodzieży.
 2. Dziękujemy dzieciom, które uczestniczyły w roratach i ubogacały nasze liturgie. Zostały nam ostatnie dni rorat. Po Mszy Świętej losujemy serduszka i obdarowujemy dzieci upominkami. Dziękujemy za upominki dla dzieci składane w Izdebce u Matki Bożej.
 3. Torby Miłosierdzia z produktami na święta można składać w Izdebce Matki Bożej. Trafią one do najbardziej potrzebujących.
 4. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a na jutro wieczorem i czwartek rano prosimy rodziny: Krypel, Dryja, Miąsik, Chmiel, Czyż, Zimiński, Pitaś, Opaliński, Zając.
 5. Grupa modlitewna „Krąg Biblijny” ma spotkanie w czwartek po Mszy Świętej wieczornej w sali kominkowej pod plebanią. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą przygotować się do głębszego zrozumienia treści słowa na niedziele.
 6. Wigilijne małe świece są do nabycia w cenie 6 zł przy wejściu do zakrystii.
 7. W wigilię Msza Święta Roratnia o 7.00 rano. Po Mszy dzieci zaprezentują swoje plansze wypełnione obrazkami i odbiorą za systematyczność świąteczne upominki.
 8. Wieczorem zasiądziemy do wspólnej wigilii. Pamiętajmy o modlitwie i wzajemnym pojednaniu, bo taki ma wymiar biały opłatek, którym mamy się połamać. „Niech ustaną gniewy i spory a pośrodku nas niech będzie Chrystus”. Oby ten wieczór był okazją do kontaktu z tymi, którzy zostali wykreśleni z listy znajomych lub przyjaciół przez uczynioną krzywdę.
 9. W Piątek Pasterka o 22.00 i 24.00. W Boże Narodzenie i Niedzielę Świętej Rodziny porządek Mszy Świętych jak w niedzielę. Nie będzie w te dni Mszy Świętej wieczornej.
 10. Msze Święte Gregoriańskie za śp. Kazimierza Orłoś są odprawiane przez ks. Tadeusza Kochanowicza w Węgorzewie.
 11. Od stycznia 2022 r. cena jednego egzemplarza gazety pt.: „Gość Niedzielny” wzrasta do 8 zł.
 12. W dniu wczorajszym odbył się pogrzeb śp. Zofii Kalandyk, lat 99. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a jej dusze polecajmy Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj jej wiecznie spoczywanie. Amen.