Ogłoszenia parafialne IV Niedziela Dobrego Pasterza 30.04.2023 r.

29 kwietnia 2023       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

IV Niedziela Dobrego Pasterza 30.04.2023 r.

1. Dziś niedziela Dobrego Pasterza. Rozpoczyna się tydzień modlitw o powołania kapłańskie i zakonne. Dołączmy do naszych modlitw wołanie do Pana Żniwa, aby wezwał z naszej parafii kogoś do wyłącznej Służby dla Kościoła.
  2. W naszym domu rekolekcyjnym gościmy artystów z Ukrainy, którzy przyjechali do nas na zaproszenie Gminy Boguchwała jako delegacja zaprzyjaźnionego miasta Trościaniec w Obwodzie Sumskim na granicy z Rosją. Miasto ich poważnie ucierpiało  na rosyjskiej agresji. Dziś w Boguchwale przy MCK-u można będzie zobaczyć wystawę o agresji wojennej i uczestniczyć w koncercie charytatywnym na cel pomocy ich miastu. Koncert odbędzie się w MCK-u w godz. 18.00-20.00.
  3. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Chmiel, Czyż, Ziemiński, Pitaś, Opaliński, Zając, Ilnicki, Dąbrowski, Szopiński, Świeca.
  4. Jutro 1 maja święto św. Józefa – Rzemieślnika. Do naszego Sanktuarium przybędą pielgrzymi z modlitwą o uwolnienie od nałogów i dziękczynieniem za trzeźwość z KWC. Droga Krzyżowa z modlitwą o trzeźwość w parku MB o 10.30 i Msza święta o 11.30. W czasie Mszy świętej okazja do złożenia deklaracji abstynencji od alkoholu w intencji trzeźwości. Serdecznie zachęcam parafian do udziału w tym programie.
  5. Rozpoczynamy nabożeństwa majowe od jutra po Mszach świętych wieczornych w zwykłe dni tygodnia. W niedziele i święta o 16.30 a w czwartki po adoracji o 18.00.
  6. Święto flagi narodowej przypada 2 maja. Niech flagi pojawią się na naszych domach.
  7. Uroczystość Matki Bożej Królowej Polski w środę. Msze święte w porządku niedzielnym. Uroczysta Msza święta z udziałem pocztów sztandarowych i z modlitwą w intencji OSP o 11.30.
  8. Próba dla dzieci przed Uroczystością I Komunii we czwartek po Mszy świętej wieczornej.
  9. Z racji I piątku okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszami rano i wieczorem.
  10. W I sobotę księża udadzą się do chorych od 8.30.
  11. Wieczór uwielbienia w najbliższą sobotę od 18.00 – 21.00
  12. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona jest na Wyższe Seminarium Duchowne. Po Mszach świętych ofiarą do puszek będziemy mogli udzielić wsparcia dla budującego się kościoła bł. Jerzego Popiełuszki w Rzeszowie.