Ogłoszenia Parafialne IV Niedziela Wielkiego Postu; 10.03.2024 r.

09 marca 2024       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

IV Niedziela Wielkiego Postu; 10.03.2024 r.

1. (7.30) Zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet
  2. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Chmiel, Kwiek, Rębacz, Ostrowski, Kamyk, Materna, Chmiel, Skwirski, Migut, Bobeł.
  3. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o 16.30.
  4. W środę przypada 11 rocznica wyboru Ojca Świętego Franciszka. W tym dniu pamiętajmy w modlitwie o papieżu i całym Kościele.
  5. W środę modlitwę różańcową poprowadzą członkowie Apostolstwa Dobrej Śmierci. Po Mszy św. spotkanie grupy Apostolstwa Dobrej Śmierci w bibliotece.
  6. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 17.00 do Mszy św. wieczornej.
  7. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszym Sanktuarium w piątek po Mszy Świętej porannej o godz. 15.00, o godz. 17.30 i o godz. 20.00 prowadzona przez młodzież naszej Oazy.
  8. W dniach 16 – 24 marca br. w całej Polsce będzie odmawiana Nowenna w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Szczegółowy plan nowenny jest dostępny na stronie internetowej www.nowenna2120.pl oraz na plakatach. Zachęcamy do włączenia się w to modlitewne dzieło.
  9. W przyszłą sobotę będzie montowana scenografia do Misterium Meki Pańskiej. O pomoc przy tych pracach prosimy panów z rejonu p. Szałkiewicza, p. Kuśnierza i p. Kalandyka.
  10. W przyszłą niedzielę składka inwestycyjna na wymianę posadzki w kościele.
  11. Przy zakrystii znajdują się baranki „Caritas” na stół wielkanocny. Można je nabyć w cenie 10 zł.
  12. Ruszyło przygotowanie do 7 edycji Misterium Męki Pańskiej. Potrzebni są jeszcze artyści do obstawienia niektórych ról w Misterium. Próby odbywają się w niedziele wielkiego postu w parku Matki Bożej o 14.15. Zachęcamy do czynnego zaangażowania się w to wielkie dzieło. Edycja wystawiona będzie w niedzielę palmową o 18.00.
  13. (9.30, 11.30) Po błogosławieństwie ogólnym zapraszamy dzieci do indywidualnego błogosławieństwa.