Ogłoszenia parafialne Niedziela – I Niedziela Adwentu  – 27.11.2022

  26 listopada 2022       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

Niedziela – I Niedziela Adwentu  - 27.11.2022

 

 1. Ogłoszenie Ośrodka Zdrowia „Sokrates” w Niechobrzu
 2. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Skwirski, Migut, Materna, Kamyk, Moskwa, Nowak, Bobeł, Rzucidło, Ceglarz, Warzocha
 3. Dziś rozpoczynamy Adwent - nowy rok liturgiczny. Zapraszamy na Roraty codziennie o od poniedziałku do soboty o godz. 18.00. Prosimy dzieci o przygotowanie lampionów, aby przez cały miesiąc wprowadzały nas procesyjnie do przeżywania liturgii Mszy Świętej. Dzieci z lampionami ustawiają się przy drzwiach do zakrystii. Dzieci składają podpisane serduszka w koszyku przed ołtarzem. Po Mszy Świętej będzie losowanie serduszka z upominkiem dla jednego dziecka. Zachęcamy wiernych do przynoszenia upominków dla dzieci (słodyczy, zabawek, artykułów szkolnych). Upominki składamy w Izdebce u Matki Bożej.
 4. Pod gazetami na półce są wyłożone torby Miłosierdzia. Zachęcamy, aby je napełnić produktami potrzebnymi do przygotowania świąt i złożyć w Izdebce Matki Bożej przed świętami. Trafią one do najbardziej potrzebujących.
 5. Wigilijne świece są do nabycia: mała 10 zł, duża 20 zł wyłożone są na stoliku pod figurą Świętego Józefa, przy wejściu do zakrystii. Ofiary prosimy składać do skarbony Caritas znajdującej się przy świecach.
 6. Opłatki na stół wigilijny zostały pobłogosławione w czasie rannej Mszy Świętej. Panów Rejonowych prosimy o odebranie opłatków dla swoich rejonów. Rejonowi przyniosą do naszych domów program misji parafialnych. Zapoznajmy się z nim, by zaplanować czas na wspólne spotkania naszych rodzin z misjonarzem w kościele. Ofiary składane z racji przyjęcia opłatków są przeznaczone na ogrzewanie, oświetlenie i ubezpieczenie budynków parafialnych.
 7. W środę wspominamy św. Andrzeja Apostoła. W tym dniu swoje imieniny obchodzi nasz ks. Proboszcz. Z okazji imienin życzymy ks. proboszczowi wielu łask Bożych, światła Ducha Świętego, opieki MBNP i świętego Patrona.
 8. W I czwartek całodzienna Adoracja Najświętszego Sakramentu od Mszy Świętej porannej do Mszy Świętej wieczornej.
 9. Dzieci przygotowujące się do I komunii otrzymają poświęcony medalik Niepokalanej w czwartek na Mszy Świętej wieczornej.
 10. W I piątek okazja do spowiedzi pół godziny przed Mszą Świętą poranną i wieczorną.
 11. W I sobotę kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 8.30.
 12. Po Mszy świętej wieczornej w I sobotę Nabożeństwo Fatimskie
  i Wieczór Uwielbienia zakończony Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00.
 13. W przyszłą niedzielę modlitwą i ofiarą do puszek po każdej Mszy Świętej będziemy mogli wesprzeć Kościół na Wschodzie.
 14. W przyszła niedzielę zmiana tajemnic różańcowych dla mężczyzn.
 15. Po Mszach Świętych o godz. 9.30 i 11.30 błogosławieństwo indywidualne dzieci.
 16. W ubiegłym tygodniu do wieczności odszedł śp. Józef Batóg Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a jego dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie. Amen.