Ogłoszenia parafialne Niedziela – III Niedziela Adwentu  – 11.12.2022 r.

10 grudnia 2022       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Niedziela – III Niedziela Adwentu  - 11.12.2022 r.

1. (7.30) Po Mszy świętej zmiana tajemnic różańcowych dla kobiet. Zelatorki Róż zapraszamy po odbiór grafiku tajemnic dla poszczególnych członków Róży do zakrystii.
  2. Dziś rozpoczynamy misje parafialne. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej ks. Macieja Kucharzyka MS, który będzie prowadził nas przez ten święty czas. Przez ręce Maryi polecamy Jego posługę. Postarajmy się zaplanować czas na wspólne spotkania naszych rodzin z misjonarzem w kościele. Szczegółowy program misji znajduje się na naszej stronie Fb w aktualnościach na naszej stronie internetowej, otrzymaliśmy w formie folderu od p. rejonowych, można jeszcze zabrać ze stolika z tyłu kościoła. Od poniedziałku do piątku Msze poranne przeniesione są z godz. 7.00 na godz. 9.00.
  3. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Ze względu na trwające misje sprzątanie kościoła będzie w tym tygodniu tylko w sobotę rano. Prosimy rodziny: Rykała, Czech, Rzepka, Buda, Kawalec, Ziemba, Ziemba, Cieślicki, Pieniążek, Micał.
  4. Torby Miłosierdzia napełnione produktami potrzebnymi do przygotowania świąt prosimy złożyć w Izdebce Matki Bożej do najbliższego piątku. Panie z parafialnego zespołu Caritas w najbliższą sobotę przygotują paczki dla potrzebujących.
  5. Wigilijne świece są do nabycia: mała 10 zł wyłożone są na stoliku pod figurą Świętego Józefa, przy wejściu do zakrystii. Ofiary prosimy składać do skarbony Caritas znajdującej się przy świecach.
  6. W poniedziałek po Apelu Jasnogórskim o godz. 20.15 kandydaci do Bierzmowania otrzymają poświęcone modlitewniki.
  7. We wtorek 13 grudnia przypada rocznica stanu wojennego. Jest to także rocznica śmierci ks. Józefa Muchy- drugiego proboszcza parafii i budowniczego naszego Sanktuarium. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach, polecając także ofiary stanu wojennego.
  8. W środę spowiedź parafialna z posługa księży z dekanatu: 8.00 – 9.00, dla dzieci szkolnych o 11.00 i 15.00 – 17.00.
  9. Zakończenie Misji w piątek. W czasie każdej Mszy świętej będzie składka przeznaczona na podziękowanie księdzu Maciejowi za posługę i cele misyjne księży Saletynów.
  10. W przyszłą niedzielę młodzież z Oazy będzie rozprowadzała sianko na stół wigilijny. Złożone przy tej okazji ofiary przeznaczone będą na formację naszej młodzieży.
  11. W przyszłą niedzielę składka przeznaczona na wymianę posadzki w kościele.
  12. W tym tygodniu odwiedzą nas Strażacy z kalendarzami na nowy rok 2023. Jesteśmy im wdzięczni za dyspozycyjność i dobrą reprezentację naszej wioski w sprawnym podejmowaniu zadań.
  13. Po Mszach Świętych o godz. 9.30 i 11.30 błogosławieństwo indywidualne dzieci.
  14. W ubiegłym tygodniu do wieczności odszedł śp. Anna Lib Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a jej dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj mu wieczne spoczywanie. Amen.