Ogłoszenia parafialne Niedziela – Uroczystość Wszystkich Świętych; 01.11.2020 r.

  31 października 2020       Category: Ogłoszenia parafialne,
 1. (7.30) Po Mszy świętej zmiana tajemnic dla mężczyzn.
 2. Z tyłu wyłożone są kartki na wypominki listopadowe. Zabierzmy je domu. W wolnej chwili wypiszmy imiona naszych zmarłych z rodziny, aby przez miesiąc pamięci w codziennej modlitwie po Mszach świętych polecać ich dusze we wspólnotowej modlitwie Kościoła. Koperty z wypominkami prosimy składać w koszyku przy wejściu do zakrystii pod tablicą pamięci o zmarłych w tym roku.
 3. Towarzystwo św. Brata Alberta ze względu na pandemię w tym roku prowadzi internetową kwestę. Szczegóły na plakacie w gablocie i ulotkach wyłożonych przy gazetach.
 4. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Boguchwale prowadzi zbiórkę żywności i środków czystości dla seniorów. Dary można składać w naszym Ośrodku Kultury od poniedziałku do piątku w godz. od 17.00 do 19.00. Szczegóły na afiszu w gablocie.
 5. Od dzisiaj rusza duchowa akcja modlitewna: „RÓŻANIEC DO GRANIC NIEBA”. Codziennie do najbliższej niedzieli włącznie będziemy czuwać razem na modlitwie przed Najświętszym Sakramentem od godz. 20.30 do Apelu Jasnogórskiego. Zapraszamy wszystkich do łączności z nami poprzez transmisję internetową.
 6. Od dzisiaj do ustania pandemii będziemy po każdej Mszy Świętej śpiewać Suplikacje.
 7. W tym miesiącu o uporządkowanie parku przed zimą prosimy mężczyzn z róży Podwyższenia Krzyża Świętego.
 8. Jutro Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. Msze Święte w naszym kościele parafialnym z nabożeństwem wspominkowym o godz. 7.00, 9.30, 15.00 i 18.00.
 9. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu, a na poniedziałek wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Wróbel, Siorek, Urban, Sumara, Rykała, Rałowski, Lib, Lib.
 10. Adoracja Najświętszego Sakramentu w I czwartek od Mszy św. rannej do wieczornej.
 11. Zapraszamy dzieci klas III i ich rodziców w najbliższy czwartek na Mszę Świętą i spotkanie.
 12. W I piątek okazja do spowiedzi od 6.30 rano i wieczorem od 17.30.
 13. W I sobotę z posługą do chorych udamy się od 8.30.
 14. W I sobotę Msza Święta z wieczorem uwielbienia od 18.00 – 21.00.
 15. Warunki pozyskiwania odpustów za zmarłych. Odpust zupełny możemy zyskać pod zwykłymi warunkami przy nawiedzeniu cmentarza do końca listopada. Osoby starsze, chore i ci wszyscy, którzy z poważnych powodów nie mogą opuścić domu, na przykład ze względu na kwarantannę, na czas pandemii będą mogli uzyskać odpust zupełny pod warunkiem, że wykluczą wszelkie przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu i mają zamiar jak najszybciej spełnić trzy warunki (spowiedź sakramentalna, Komunia eucharystyczna i modlitwa w intencji Ojca Świętego). Przed obrazem Pana Jezusa lub Najświętszej Maryi Panny, odmówią pobożnie modlitwy za zmarłych, na przykład Różaniec, Koronkę do Bożego Miłosierdzia, lub inne modlitwy i wypełnią uczynki miłosierdzia poprzez ofiarowanie Bogu cierpień i niedogodności swego życia.
 16. W niedzielę 8 listopada będziemy przeżywać XII Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pragniemy wesprzeć duchowo i materialnie wiernych żyjących w Republice Środkowoafrykańskiej. Po Mszach Świętych możemy złożyć ofiarę do puszek na ten cel.
 17. W ubiegłym tygodniu do wieczności odeszli: Śp. Stefania Warzocha, Śp. Kazimierz Ficek i Śp. Stanisława Ostrowska. Pogrzeb zmarłej Stanisławy odbędzie się jutro (tj. w poniedziałek) o godz. 13.00. Rodzinie składamy wyrazy współczucia, a ich dusze polecajmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie.