Ogłoszenia parafialne Niedziela – XII zwykła 19.06.2022

  18 czerwca 2022       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

Niedziela – XII zwykła 19.06.2022

 

 

  1. Dziś po Mszy św. o godz. 9.30 procesja i indywidualne błogosławieństwo dzieci a także po Mszy świętej o 11.30.
  2. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Rykała, Błażej, Wolak, Sowa, Byjoś, Hoftman, Świetlik, Świetlik, Chudzicka, Rak.
  3. Trwa oktawa Bożego Ciała. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w wyznaczonych rejonach za piękne przygotowanie ołtarzy na uroczystość Bożego Ciała. Bóg zapłać. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatów i do towarzyszenia w procesji Jezusowi przez całą oktawę.
  4. W czwartek zakończenie oktawy Bożego Ciała o godz. 18.00. Zapraszamy rodziny z małymi dziećmi do indywidualnego błogosławieństwa w tym szczególnym dniu.
  5. W czwartek przypada Liturgiczne świętowanie św. Jana Chrzciciela patrona naszego ks. Prałata. Zgromadźmy się liczniej na tej Liturgii nie tylko ze względu na zakończenie oktawy Bożego Ciała ale ze względu na czcigodnego ks. Prałata Jana. Cieszymy się wierną i ofiarną posługą w naszej parafii ks. Jana.  Solenizantowi życzymy  obfitości Bożych łask i zdrowia duszy i ciała po najdłuższe lata. Ad multos annos.
  6. Msza na zakończenie roku szkolnego będzie odprawiona w czwartek o 9.00. Zapraszamy Dyrekcje Szkół z Nauczycielami i Pracownikami Oświaty oraz Rodzicami i Uczniami do dziękczynienia za łaski w kończącym się roku szkolnym.
  7. W piątek przypada Uroczystość Najświętszego Serca Jezusa.
  8. W sobotę Niepokalanego Serca Maryi. Uczcijmy te uroczystości nasza obecnością na Liturgii.
  9. KSM Diecezji Rzeszowskiej organizuje tygodniowe obozy wakacyjne dla dzieci i młodzieży w Desznicy, Lipinkach, Białce Tatrzańskiej i nad polskim morzem - Ostrowo koło Dębek a także spływ kajakowy Kanałem Augustowskim po Rozpudzie.  Informacje na ulotkach wyłożonych na stoliku za ławkami. Zapisy na stronie ksm.rzeszow.pl lub u księży wikariuszy.
  10. Do wieczności odszedł nasz parafianin Ś+P Wiesław Migut lat 58 i Śp. Zofia Czudec l. 95. Zamieszkała w Rzeszowie.  Pogrzeb Śp. Wiesława odbędzie się w poniedziałek o 14.00. a Śp. Zofii o 16.00. Rodzinom wyrażamy współczucie a ich dusze polećmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie daj im wieczne spoczywanie. Amen