Ogłoszenia parafialne Niedziela – XIV zwykła 3.07.2022 Odpust ku czci MBNP – Patronki Parafii

02 lipca 2022       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Niedziela – XIV zwykła 3.07.2022

Odpust ku czci MBNP – Patronki Parafii

1. (7.30) Po Mszy świętej zmiana tajemnic dla mężczyzn. Dziękujemy braciom z róży św. Judy Tadeusza za opiekę nad parkiem MB w czerwcu, na lipiec prosimy braci z róży św. Krzysztofa.
  2. Dziś przeżywamy odpust ku czci MBNP w Cudownej, łaskami słynącej Ikonie. Mszy św. o 9.30 nie będzie ze względu na wejście pielgrzymów. Okazja do spowiedzi godzinę przed sumą od 10.30. Suma o 11.30 przy ołtarzu polowym. Polecamy, aby zabrać ze sobą krzesełka i parasole lub nakrycie głowy. Posługę Słowa pełni ks. Marcin Jaracz – były wikariusz w naszej parafii. Składamy mu serdeczne Bóg zapłać za obecność, krzepiące Słowo i modlitwę. Niech Maryja nieustannie pomaga w pełnieniu wszystkich życiowych zadań.
  3. W prezbiterium pojawiły się w oknach witraże św. Stanisława Kostki, bł. Karoliny i św. Dominika Savio – patronów ministrantów i młodzieży. Poświęcenia witraży dokonamy w ich święta patronalne. Obok Sanktuarium pojawiła się rekreacyjna altana. Bóg zapłać ofiarodawcom i wykonawcom.
  4. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Wróbel, Siorek, Urban, Sumara, Rykała, Rałowski, Lib, Lib, Byjoś, Lib.
  5. Jeden z uczynków Miłosierdzia to: „podróżnych w dom przyjąć”. Piesza Pielgrzymka z Przemyśla na Jasną Górę ok. 200 osób wejdzie do nas w najbliższą środę o 17.30 na Msze świętą z nowenną. Po Mszy świętej trzeba pielgrzymom dać nocleg i wyżywienie. Prosimy wpisywać się na listę w zakrystii ile osób możemy przyjąć do domu. W ostatnim tygodniu zgłoszono otwartość tylko na 20 osób. Mam nadzieję, że nie zostawimy pielgrzymów pod gołym niebem przy kościele ale jak to było w poprzednie lata wszyscy w domach parafii znajdą gościnę. W domu rekolekcyjnym przyjmujemy obsługę pielgrzymki ze Służbą medyczną.
  6. W czwartek Msza święta rano o 7.00. będzie przy ołtarzu polowym na wyjście pielgrzymki przemyskiej.
  7. Adoracja Najświętszego Sakramentu w czwartek cały dzień od 7.30 do 18.00.
  8. Zapraszamy do udziału w 45. Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę, która odbędzie się w dniach 4-13 sierpnia br. pod hasłem „Posłani z Maryją”. Istnieje możliwość pielgrzymowania w formie tradycyjnej (10 dni w drodze) lub sztafetowej (1 wybrany dzień). Zapisy przez formularz internetowy, który znajduje się na stronie internetowej www.pielgrzymka.rzeszow.pl . Rozpoczęcie pielgrzymki 4 sierpnia o godz. 6.30 przy kościele farnym w Rzeszowie.
  9. Do wieczności odszedł Ś+P Stanisław Rykała l. 88. Pogrzeb odbędzie się jutro tj. w poniedziałek o 16.00. Rodzinie wyrażam współczucie a jego duszę polećmy Miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu a nasz Panie daj mu wieczne spoczywanie. Amen