Ogłoszenia parafialne Niedziela – XVIII Zwykła 1.08.2021 r.

  31 lipca 2021       Category: Aktualności, Ogłoszenia parafialne,

Ogłoszenia parafialne

Niedziela – XVIII Zwykła 1.08.2021 r.

 

  1. Rozpoczynamy miesiąc sierpień – miesiąc trzeźwości. Zachęcamy do podjęcia abstynencji w tym czasie, a w także do modlitwy za Ojczyznę z okazji przypadających w sierpniu rocznic patriotycznych
  2. Dziękujemy rodzinom za sprzątanie kościoła w ubiegłym tygodniu. Na jutro wieczorem i sobotę rano prosimy rodziny: Wróbel, Siorek, Strzępek, Kochanowicz, Wałach, Rzepka, Łoza.
  3. Z racji Dnia Solidarności z Poszkodowanymi w powodziach i nawałnicach w Polsce i Europie po każdej Mszy św. będzie zbiórka ofiar do puszek. Zebrane ofiary zostaną przekazane min. Poszkodowanym, którzy ucierpieli w ostatnich powodziach w okolicach Rzeszowa.
  4. W środę wyrusza 44 Piesza Pielgrzymka z Rzeszowa na Jasną Górę. Msza św. rozpoczynająca pielgrzymkę zostanie odprawiona na Placu Farnym o godz. 6.30. Zachęcamy aby towarzyszyć Rzeszowskiej Pieszej Pielgrzymce poprzez audycje w radiu Via. Można również podawać swoje intencje na stronie internetowej pielgrzymki, które będą polecane w nowennie pielgrzymkowej.
  5. Adoracja Najświętszego Sakramentu w I czwartek od porannej Mszy św. do godz. 18.00.
  6. Spowiedź w I piątek miesiąca pół godziny przed poranną i godzinę przed wieczorną Mszą św.
  7. W I sobotę kapłani odwiedzą chorych od. Godz. 8.30. Po wieczornej Mszy św. różaniec i Wieczór Uwielbienia zakończony Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00
  8. Pod figurą Św. Antoniego z tyłu zostały wyłożone nowe gazety: „Gość Niedzielny” i „Niedziela” w cenie 6 zł. Są tam jeszcze bezpłatne gazety „Dobre Nowiny”.
  9. Są jeszcze wolne miejsca na Pielgrzymkę Parafialną do Gietrzwałdu, Świętej Lipki, Sokółki i Kodnia w dniach od 10 do 12 września bieżącego roku. Zapisy w zakrystii. Szczegółowe informacje znajdują się na parafialnym Facebooku, w gablocie obok kościoła parafialnego, oraz zostały wyłożone do pobrania z tyłu za ławkami.
  10. Dziękujemy Braciom z róży MB Królowej Polski za opiekę nad parkiem MB i prace wykonane w lipcu na sierpień do pracy przy koszeniu prosimy różę św. Krzysztofa.